​Tenton t’i japë ryshfet 10 euro policisë, arrestohet

loading...


Një person është arrestuar në Pikën Kufitare në Merdarë, pasi i njëjti ka tentuar t’i japë ryshfet 10 euro policisë kufitare.

I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

”Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që i njëjti derisa ishte duke drejtuar autobusin, gjatë prezantimit të dokumenteve në brendësi kishte futur një kartëmonedhë prej 10€ . I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.Related posts