12 të rinj sot, shërohen 30% e të prekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë ka bërë përditësimin e situatës së COVID-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në total janë shëruar 116 persona.

Gjatë 24 orëve të fundit 12 pacientë të tjerë i janë shtuar listës së të shëruarve duke e çuar numri në 116, pra 30 % e të prekurve rezultojnë të shëruar.

Zv/Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale theksoi se betejën me sëmundjen e kanë humbur 21 qytetarë. Ndërkohë në spitalin “Shefqet Ndroqi” 65 persona janë në terapi intensive”.

Related posts:

Gazetat që deri dje flisnin terr e zi për Mjekët, sot kanë ndryshuar pothuajse plotësisht qasjen e t...
Ky është kryetari i vetëm në Kosovë që realizoj 100% të premtimeve
ProCredit Bank, dhuron 25 mijë euro donacion me masa mbrojtëse kundër Covid-19 ProCredit Bank, ka dh...
Shkup: Mjekët kërkojnë kushte më të mira për të parandaluar ikjen e stafit shëndetësor
Ikja e mjekëve jashtë Kosovës/ Komuna e Suharekes hap konkurs për gjinekolog por asnjë aplikantë
Viripotent
Greqi: Marrëveshje për punë sezonale, përfitojnë 10 mijë shqiptarë
Beteja e Koshares, 21 vjet më parë, ishte vetëm faza e parë e operacionit “Shigjeta”. Kjo betejë e l...
Një lajm i mirë sapo ka ardhur për rajonin në këtë kohë të vështirë që po kalon Kosova dhe krejt bot...
Ja cilin lloj të kancerit e shkakton çaji shumë i nxehtë!
Tritan Kalo: Nuk është sakrificë të qëndrosh në shtëpi, jemi në luftë me një armik të padukshëm, tin...
Dr.Sotiraq Lako: Të gjithë viruset e çuditshëm fillojnë në Kinë!
Në Zvicër s' falet Fitër Bajrami, xhamitë s' hapin dyert për xhematin
Gjykata Kushtetuese pezullon Ligjin për Pagat – nuk zbatohet së paku edhe katër muaj
Infermiere nga Ballkani në Gjermani: Biznes i majmë, kaq paguhen ndërmjetësit
Ndërpriten operacionet te “Okulistika” në QSUT / S’ka penj për qepje
Gazetari Adriatik Kelmendi i bie pishman..
Infermierët tashmë me Sindikatën e tyre
A është Amerika kundër Reciprocitetit apo kundër Albin Kurtit? Se të jesh kundër Albin Kurtit ka lo...
Ministrat Ismaili e Hamza sigurojnë mjekët dhe infermierët: Pagat do t’i merrni me rritje
Fluturimet nga Prishtina në Zvicër dhe Gjermani
Rëndohet situata në Kosovë, ndërrojnë jetë në pak orë dy pacientë me koronavirus
Inteligjenca Artificiale, platforma izraelite Invertex u skanon trupin dhe u tregon masën e veshjeve
10 shprehitë e njerëzve të fortë mendërisht
Nëse transfuzioni është i nevojshëm për individin me grupin e gjakut B dhënësit e gjakut mund të ke...
Enlirat Duraku: Me vendim arbitrar dërgohet në “standby” shkollimi i specializantit!
Fluks nga virozat, Mjekët: Më të rrezikuarit janë të sëmurët kronikë
Kirurgjia Abdominale:Rezultatet e testit për Drejtor
Gabimi që ka bërë Gjykata Kushtetuese në raport me Ligjin e pagave
Destan Gashi, njeriu që i njeh damarët e gurit
Couple both working on the FRONTLINES GEORGIA
Një javë blackout shëndetësor do i mësonte këtij shteti dhe këtij populli se pse është e shenjtë blu...
Mjeku kosovar në Berlin: 90 për qind e të prekurve me koronavirus e kaluan pa trajtim mjekësor
Specializantët ankohen për mospagesën e kujdestarive
Gjatë fundjavës dhe sot kam kontaktuar dhe biseduar në telefon me të gjithë kryetarët e komunave të ...
Ministrja: Do të riatdhesohen edhe ata që kanë humbur jetën
Me keqardhje të madhe mësova lajmin e ndarjes nga jeta të aktores sonë të mirënjohur Leze Qena. Tras...
Kirurgu Shqiptar kryen ndërhyrjen e rrallë kirurgjike
Përdorimi i paautorizuar i pasurisë
OBSH: 3 fakte për COVID-19 që duhet t’i dini
Çfarë e shkakton dridhjen e syve?
Falsifikimi i dokumenteve
Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga
Rënie graduale e shtrimeve në spital për Covid-19
Më në fund reagon Oda e Mjekëve ndaj sulmit të Dr.Bujar Gashi
Ja cilat janë disa nga udhëzimet pa kritere sipas faqes "Udhëzime pa kritere"!
71 vjet më parë ka hyrë në fuqi Traktati i Atlantikut Verior, baza legale e themelimit të NATO-s. Që...
Take time to read and appreciate [email protected]
Gripi mbush Spitalet, mjekët: Situata nën kontroll
Për sulmet fizike ndaj Mjekëve reagon Urdhri i Mjekëve të Shqipërisë
Kurti i la pa punë edhe koordinatorët e Haradinajt
Qepët mund të ulin rrezikun për sulme të zemrës
Ja sa dënohen marrëdhëniet seksuale brenda familjes
E FUNDIT / Shënohet viktima e 22 nga koronavirusi
Një fotografi me një mesazh për të gjithë kundër vaksinimit
Mjekët austriakë vazhdojnë ndihmën për fëmijët shqiptarë
Ja çfarë kërkese Kirurgu Dr.Salih Krasniqi ka për mediat!
Ligji i Pagave, Kushtetuesja kërkon sqarime shtesë nga avokati i popullit për kërkesën e SBASHK-ut
Gjatë vizitës sime në veri, sot shkova edhe tek varri i Isa Boletinin, në fshatin Boletin të komunës...
Mospjesëmarrja në mënjanimin e rrezikut të përgjithshëm
Përmbajtja e Kontratës së Punës
Mjeku Alimehmeti: Jemi pranë pikut, arsyet pse epidemia u shfaq më butë tek ne
Si bëhet trajtimi i konstipacionit?
Njoftim prej Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani
Koronavirusi arrin në Maqedoni, konfirmohet rasti i parë
Çka është Sëmundja e Crohn-it?
Deputetit i duket çudi e madhe 16 orë me qëndru në seancë
Publikohen libra dygjuhësh për fëmijët e diasporës
Përgjimi: "vëzhgimi" nga larg
NJËZET RASTE ME COVID-19! Sot më 06.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ...
Danimarka, Norvegjia dhe Estonia regjistrojnë rastet e para me koronavirus
Shërimi i ngadalshëm i negativitetit
FC Tetova Basel ndihmon spitalet në Bazel me maska e doreza
Sejdiu: Ligji për Paga ndal migrimin e mjekëve
Nga nesër edhe Spitali i Ferizajt në grevë, mbështet kërkesat e punëtorëve shëndetësorë të QKUK-së.
Në QKUK, i shpëtohet jeta një 21 vjeçari Po vazhdon të zbatohet me sukses projekti nacional i Stro...
Ventroinguinal
Të gjithë banorët e Zvicrës kanë të drejt të udhëtojnë për pushimet verore në 2020
Gjermania do të hapë në qershor plotësisht kufijtë me Austrinë
Shkencëtarët kanë gjetur diçka të çuditshme në eshtrat e të rinjve
Gjysma e popullit janë 'Albina'. Këtu është problemi Juaj. Nuk po e lëni Albinin m'u...
Ja sa operacione u kryen për 24 orë në QKUK
Vaksina
Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat
Ja sa para i shpenzon populli i Kosovës për shërim në shtetet fqinje
Çka është Shëndeti?
“Wiener Linien” ua vazhdon biletat studentëve deri në shtator
Federata Sindikale e Shëndetësisë kërkon që në pakon emergjente të përfshihet i gjithë zinxhiri shën...
Ismaili: Rritja e pagave ndalon migrimin e mjekëve
Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Vetëgjyqësia
Dr.Besnik Bicaj: Kanceri i zorrëve dhe trajtimi në Kosovë
Rexhajt kanë dhembje të dyfishtë: s' u lejohet dërgimi i kufomës në Kosovë  
Hetohet gjinekologu i Prizrenit, dyshohet për lëndim të foshnjës gjatë lindjes
Zëvendësministri i Shëndetësisë Dr.Rrustem Musa nuk shpenzoi asnjë euro për udhëtime zyrtare e telef...
Sot bëhën 21 vite nga masakra e Izbicës, ku forcat ushtarake, policore serbe vranë mizorisht 147 shq...
Sa forma të konstipacionit kemi?
Zvicra kërkon të mbahen hapur kanalet për dërgimin e parave të migrantëve
Shkruaj tri lloje të receptorëve që ndodhen në lëkurë:
Koronavirusi, mjeku Vargu: Ka diçka të ndryshme, nuk kemi virozë normale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Virusi mund të qëndrojë në ajër, OBSH ndryshon qëndrim për maskat

Mon Apr 6 , 2020
Sipas studimeve të fundit shkencore, përhapja e koronavirusit mund të ndodhë edhe përmes ajrit, dhe jo vetëm nga kontaktet. Tani Organizata Botërore e Shëndetit është gjithashtu e gatshme të rishikojë masat e saj udhëzuese. Kjo u njoftua nga drejtori përgjegjës i saj, David Heymann, duke njoftuar për BBC se “ne […]