13 mijë e 688 raste aktive me koronavirus në Kosovë

loading...


13 mijë persona janë akoma të infektuar me koronavirus në Kosovë.

Numri i rasteve aktive ka pësuar rritje javëve të fundit, pas shtimit të infektimeve.

Vetëm sot u raportuan 639 persona me COVID-19, shifër kjo e lartë dhe shumë herë më e lartë sesa numrat në fillim të pandemisë.

Sot gjithashtu u regjistruan edhe 14 raste të vdekjes, duke e cuar kështu numrin e përgjithshëm e viktimave në 989. /familjajone

Related posts