14 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës


tretmani i pacientëve me koronavirus është duke vazhduar të bëhet në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.

Sipas njoftimit nga ky spital aktualisht të shtrirë janë 81 pacientë me COVID-19.

Prej tyre, 58 pacientë janë në oksigjenoterapi, 3 janë në CPAP dhe 14 të tjerë në gjendje më të rëndë.

Gjatë 24 orëve të fundit nga COVID-19 janë shëruar edhe 9 pacientë.

Shih edhe:  Krim brenda familjes në Fushë Kosovë, dyshohet se motra vrau motrën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *