153 shtetas kosovarë u riatdhesuan nga Zvicra në Prishtinë


153 persona janë riatdhesuar nga Cyrihu në Kosovë

E Shtunë, 23 Maj 2020 – 10:00
albinfo.ch

© Chair Airlines

Është bërë e ditur se dje janë riatdhesuar 153 bashkatdhetarë nga Zvicra në Kosovë.

Kompania CH-Air Airlines ka riatdhesuar 150 shtetas kosovarë në fluturimin e pestë special nga Cyrihu në Prishtinë, shkruan albinfo.ch.

Thuhet se afro 2 mijë shtetas kosovarë kanë mbetur të ngujuar jashtë vendit dhe po presin që të kthehen në Kosovë.

Ditë më parë Alban Zogaj, Shef i Kabinetit të ministrit të Infrastrukturës, ka treguar se deri tani kanë pranuar mbi 2 mijë kërkesa për kthim. Shumica e kërkesave janë prej vendeve evropiane.

/Albinfo.ch

 loading...

Related posts:

Haskuka për deputetët: Jemi me fat, që këta nuk i nënshtrohen testit PISA
Kirurgët janë pasuri kombëtare e një shteti!
Hajdeni merreni, ka koronavirus, banorët e Tiranës alarmohen nga kinezi
Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë
Mjekët reagojnë ndaj shkrimit Hendbollisti i nënshtrohet 39 operimeve në Francë shkaku i operacionit...
Sa para fitojnë infermierët në Gjermani?
QKUK- Shskuk info
Zvicra numëron 2 milionë e 125 mijë të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?
Nderojmë sot martirizimin e shqiptarëve të pafajshëm në Lybeniq të Pejës. Armiku i ekzekutoi vetëm p...
Studentja e mjekësisë viktimë e tërmetit
Pamje magjepse të “Liqenit të Batllavës” të shkrepura nga Arian Mavriqi
Ja sa dënohet përhapja e virusit HIV
Skandaloze: Kërcënohet me jetë një mjek në Spitalin e Gjakovës
Spital të ri për kirurgjinë, mjeku: Kemi punuar me automatik te koka
Venopunkturë
Pa alpinistë, më e thjeshtë! |Revista Monitor
Zvicër: Mjekët fitojnë miliona, invalidët i shpallin të aftë për punë
Dhënia e kundërligjshme e ndihmës juridike
Skandaloze: Punëtorët e statistikave kaferojnë ndërsa punët e tyre ua ngarkojnë mjekëve dhe infermie...
Kur gratë shkelin gratë...
Malisheva po vlerësohet si bombë biologjike
Zbulohet gjarpri i rrallë me dy koka, funksionojnë në mënyrë të pavarur – Gazeta Koha Jone
Me cilin Grenell paske fol Ti? Amerika e ka bërë të qartë se Grenelli nuk e ka pa asnjë marrëveshje...
Afro 25 mijë familje të varura nga asistenca sociale në Kosovë, me 50 deri 150 euro në muaj!
A është e vërtetë që baballarët janë më të lidhur me vajzat dhe mamatë me djemtë? Psikologët përgjig...
LIGJI PËR PAGA NË SEKTORIN PUBLIK, NUK PO I GËZON TË GJITHË
Mjekët nga Kosova dhurojnë barna e materiale për Shqipërinë
Gjergj Kola: Bashkia e Vjenës do të nderojë “Ambasadorët e Paqes” në vjeshtë
Si mund të zbulohet shpejt kanceri i gjirit?
Ushqimi tek personat e sëmurë nga sulmi në tru (pika në tru)
“Me 50 ml alkool arrestohesh, kur pi kokainë mund të drejtosh bashki e qeveri”/ “Shpërthen” mjeku i ...
Si mund ta kalojmë kufirin Zvicër-Gjermani në kohë pandemie?
Fushata sensibilizuese “Zbulimi i hershëm-Mbijetesë”.
Vezikovaginal
Version spontan
Alarmante: 60 mjekë specialistë janë të papunë
Ku e kemi përgjegjësinë ndaj vendit, kombit dhe familjeve tona? Diskursi politik për gjak, tradhti, ...
Me keqardhje mësova lajmin për vdekjen e profesorit dhe demografit të njohur, Rifat Blaku. Ai ishte ...
Impresionuse me zërin e saj, e reja shqiptare po shkëlqen në Zvicër
Studimi ngre alarmin: Tatuazhet mund të shkaktojnë kancer
Ja kur hyn në fuqi Ligji i Pagave
Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!
Çfarë e shkakton lupusin?
Pija që zgjat jetën – Ushqimi më i shëndetshëm i shekullit
Amanit, arsimtar, prindër, kujdes!
Mjeku francez: Ilaçi kundër koronavirusit ekziston dhe është i lirë
Aba - Fjalor i gjuhës shqipe
Pneumonia virale
Fatime Blakaj, humanistja që mundësoi shërimin 2800 fëmijëve shqiptarë në Austri
Çka është fibra muskulore?
Kush e shkakton kancerin? Studimi: Ndikon mënyra e jetesës
SHSKUK-ja u paguan punëtorëve shtesa për kujdestari përkundër që nuk kujdestarojnë
Lezhë/ Shërohen infermierja dhe sanitarja të infektuara me Covid, asnjë rast i ri
Si të luftohet tensioni i lartë i gjakut?
Cilat mosha zakonisht i atakon fruthi?
Ky Mjek Shqiptar do t'ju çuditë me trupin e tij, ja pse!
Shërohen dhe 23 persona nga koronavirusi
Asgjë nuk ndodh rastësisht!
TRAJNIME FALAS PËR INFERMIERËT E PAPUNË
QKUK: Rikthehet në punë aparatura e radioterapisë
Skandaloze: Kujdestaritë e Specializantëve keqpërdoren përsëri
10 ushqimet që pastrojnë trupin nga helmet
Koronavirusi, mesazhi kuptimplotë nga një infermiere italiane
Shkova tek mjeku për kollën dhe zbulova që vuaja nga…
Albin Kurti, nuk guxon me qenë as i dyshimtë, se lëre më 'fajtor' Rozeta Hajdari, mos ple...
Ja sa mish pule konsumojnë shqiptarët në vit!
“Virusi tashmë ndodhet edhe në ajër”, Bino paralajmëron qytetarët: Bëni mirë që të mbani maska
Ra nga makina dhe prindërit nuk e panë, flet mjeku
Ventrofiksim i Mitrës
Dr.Gazmend Bojaj në mesin e 100 mjekëve më të mirë të familjes në botë
Mos e ngrini një person që i bie të fikët
Rama flet për përshkallëzimin e masave: Dy javët e para të prillit do mund të na thonë se sa mirë ka...
Ja sa para i shpenzon populli i Kosovës për shërim në shtetet fqinje
Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala
Sëmundja tmerruese e shpikur nga mjekët, që shpëtoi dhjetëra hebrenj
Ushqimi për diabetikët apo për të sëmurët që vuajnë nga sheqeri
Kur duhet dhe kur nuk duhet të shkoni në Emergjencë?
Drejtpërdrejt, në KTV
Fluturimet nga Prishtina në Zvicër dhe Gjermani
Studimi/ Njerëzit që jetojnë në fshatra janë 8 herë më të lumtur se ata që jetojnë në qytet – Gazeta...
Sulmohet mjeku Mejdi Zeqiri nga disa romë në Bujanoc
Sërish specializantët ankohen se nuk janë paguar
Vitamina B2 ose riboflavina
King Chulalingkorn Memorial Hospital Bangkok THAILAND
Kadri Veseli: Taksa ndaj importeve serbe ka qenë vendim dinjitoz i shtetit tonë
Analiza e fajit! 1. Kam punuar shumë për koalicionin LVV-LDK. Kam shku aq larg, sa edhe babës ju k...
Përvetësimi në detyrë
Ja cili shtet i paguan më së shumti në botë Mjekët
Syla: Gjendja është rënduar, mjekët po ikin nga Kosova
Me “Prison Art” e bëjnë botën më të bukur dhe më të përgjegjshme
Qeveria do të paguajë hotelin për emigrantët që futen në Shqipëri
Gripi, vlerësoni këshillat mjekësore dhe mos i mësyni vetëm QSUT-së
Jam - Fjalori shqip-shqip
Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet do...
Paralajmërojnë mjekët: Edhe Kosova mund të preket nga virusi kinez
Rritet bilanci në Kosovë, 165 qytetarë të infektuar me COVID-19
Këngëtari shqiptar, përfaqësues i Zvicrës në Eurovizion, do të ketë një këngë shqip
Në Shqipëri mjekët e infermierët stimulohen ndërsa në Kosovë nuk ndodh kjo
Ismaili: Rrezikshmëri e ulët për coronavirusin në Kosovë
Thirrja për rezistencë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Brazil surges to second in coronavirus cases worldwide

Sat May 23 , 2020
Credit: CC0 Public Domain Brazil overtook Russia Friday as the country with the second-highest number of coronavirus infections worldwide behind the United States, as the Americas emerged as a new epicenter of the pandemic. The South American country has now registered 330,890 infections and 21,048 deaths from the new coronavirus, […]