17 orë pa ndërprerje! Kardiokirurgu shqiptar realizon operacion të rrallë në Londër

17 orë pa ndërprerje! Kardiokirurgu shqiptar realizon operacion të rrallë në Londër
Kristo Papa, kardiologu shqiptar ka realizuar një operacion të rrallë në Londër, i cili ka zgjatur plot 17 orë. Papas punon në një prej spitaleve më të njohura në Londër, operacione të tilla janë të vështira dhe të rralla për rrezikun që kanë dhe shumë prej tyre janë me pasojë vdekjen.
“Një nga operacionet më të vështira në jetën time si kardiokirurg u realizua me sukses me ekipin tim. Kirurgjia e Aorte 35 Cm Arcu aortic Bypass Carotid succlavia, 17 orë operacion Royal Brompton Hospital”, ka shkruar Papas në Facebook.
Doktori është i njohur për ndërhyrje të rralla në botë të realizuara prej tij në Itali, Zvicër, Irlandë dhe së fundmi në Angli.
Doktori shqiptar është ndër më të kërkuarit në botë për operacionet e vështira të zemrës.

Related posts:

Koeficienti në fyt
Basri Shkodra, me biznes të suksesshëm në një konkurrencë të fortë në Zvicër
Possible treatment strategies for COVID-19
OBSH: 3 fakte për COVID-19 që duhet t’i dini
Ves
Vëllezërit Shoshi prej Zvicra ndihmojnë fshatin e tyre në kohë pandemie
Çfarë e shkakton gjakderdhjen e hundëve gjatë dimrit?
Çfarë përfitojmë nga aktiviteti fizik?
Sëmundje veneriane
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
Fatmir Limaj
Mjekët apel prindërve: Mbani fëmijët larg telefonit!
Gjysmë milion euro ryshfet nga mjekët gjermanë
Asgjësimi apo fshehja e materialit arkivor
Ministri gjerman i Shëndetësisë mbështet migrimin e të rinjve kosovarë në Gjermani
Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim
SHSKUK do t'i punësoj 103 Specialistë të papunë
Jo vetëm mjekët e inxhinierët, Shqipëria po braktiset edhe nga punëtorët e ndërmarrjeve
What is this !?
Gripi i derrave: Shkaktari, simptomat, parandalimi dhe komplikimet
Shqipëri: Regjistrohet viktima e parë nga gripi
Eksperti i shëndetit publik Dasho: Masat aktuale të ezauruara, momenti të përdorim ato inteligjente
Mosdhënia e ndihmës personit të lënduar në fatkeqësinë e trafikut publik
Gjergj Kola: Bashkia e Vjenës do të nderojë “Ambasadorët e Paqes” në vjeshtë
Vertebrat Torakale
Italia i angazhon mjekët e pensionuar për ta luftuar koronavirusin
CELL SAVER tani edhe në QKUK
Ja si t'i mbroni sytë e fëmijëve tuaj!
Antibody Test Intepretations
Demenca frontotemporale
Ja maska “rinuese” me niseshte për fytyrë
Version spontan
Akuzon mjekun por nuk e lejon autopsinë e familjarit të tij!
Ku po gabohet me Infermierinë e sotme
Dr.Blerim Myftiu: Kokëdhembja e tipit “cluster”
Mjekët rusë japin lajmin e mirë: COVID-19 ç’aktivizohet në 30 gradë celcius
TRE RASTE ME COVID-19! TESTIMI 2 Sot më 04.04.2020 (01:30 pas mesnate), në Laboratorin e Mikrobiolog...
Giving TB vaccine intravenously boosts efficacy
Ja çka po bëjnë Mjekët francezë ndaj qeverisë së Francës
21 vjet më parë, aparati policor dhe ushtarak i Serbisë kreu një ndër krimet më të rënda kundër njer...
Ngjarje tmerri në Greqi, mjekët zbulojnë abuzimin seksual tek foshnja e vdekur nga Siria
Dr.Roza Allabashi, shkencëtarja shqiptare në kiminë e ujit
451 raste për tri ditë në Emergjencë, 20 të lënduar në aksidente komunikacioni
Deri 400 mjekë shqiptarë në Zvicër
Mërgimtari nga Zvicra dhuroi donacione për Spitalin e Gjakovës
E vërteta 20 sekondëshe e videos së postuar nga familjarja e pacientës L.G.
Pse urinoj kaq shpesh?
Shtohet numri i të shëruarve, deri tani në Kosovë, konfirmohen 23 të shëruar me Covid-19 Ka arritur ...
Efektet çudibërëse të specit djegës
Neurokirurgu Dr.Haxhi Avdyli: Boll ma, bëjeni më atë marrëveshje të koalicionit
Pse janë lipidet e gjakut faktorë rreziku për sëmundje koronare?
53 % e të prekurve nga COVID-19 në Shqipëri janë meshkuj
Kush veç Mjekëve?
Me pikëlloi shumë lajmi për vdekjen e dy qytetarëve tanë të prekur me COVID- 19. I shpreh ngushëlli...
Duda Balje: do të doja të bëhesha Kirurge
Ja cilat janë ushqimet që shërojnë migrenën
#PCR #TESTING
16 të shëruar nga Covid-19 Sot, më 03.04.2020, janë të shëruar edhe gjashtë (6) pacientë që kanë qen...
Dr.Besnik Ibishi reagon ndaj shkrimit të Portalit insajderi
Cilët faktorë e rrisin rrezikun për hipertension?
Sulmi ndaj personit zyrtar
Austria ka nevojë për mjekë, austriakët ikin jashtë vendit
Shumica dërmuese e kushtetutave të vendeve me demokraci parlamentare nuk e kanë të shkruar me afate ...
Blerim Latifi: korrupsioni i komandantëve pas pavarësisë e solli në pushtet Albin Kurtin
Çka është Sëmundja e Crohn-it?
Prioriteti ynë: Kthimi në Kosovë i shtetasve tanë të ngujuar në Zvicër
Çfarë është gripi i derrave dhe cilat janë shenjat e tij?
Rubikon: Ish-kryeministri Ramush Haradinaj
Aba - Sinonimet e gjuhës shqipe
E pranon edhe Trump: New York një katastrofë, hotele e stadiume do kthehen në spitale
Ligji për paga mbledh Këshillin Drejtues të SBASHK-ut
Akademiku me 400 punime, kumtesa dhe ligjërime shkencore në të gjitha revistat me renome botërore
Metodat moderne për kujdesin ndaj lëkurës
Ky është mjeku shqiptar që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup
Ikën mjekët! Nuk ka kush bën ndërhyrje kirurgjikale në spitale
TELEGRAM NGUSHËLLIMI E nderuara familje Blaku, Me pikëllim të thellë mësuam lajmin për vdekjen e pro...
Get Ready to Run Your First 5K With This Plan
Marrja e ryshfetit
Grevën e Kirurgëve e përkrah edhe një Shoqatë
Kirurgu i famshëm dhe inovator: Koronarovirusi shumë shpejtë do të vij në Kosovë
Microbiome therapy protects against recurrent bacterial vaginosis
Dr.Sami Uka: Grevë? Kundër kujt?
Vetëgjyqësia
Portali Insajderi shpif pacipërisht ndaj Mjekëve
Profesionet më të ndërlikuara dhe më të vështira në botë
Çka është Mitra?
Moslajmërimi i veprave penale apo kryesve të tyre
Rritet numri i të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë
Hierarkia në mes të Ligjit, Kontratës Kolektive, Aktit të Brendshëm të Punëdhënësit dhe Kontratës ...
A është historia e shëndetit familjar faktor rreziku për leukemi? A trashëgohet Leukemia?
Çka është Dializa dhe çka zëvendëson?
Çka është Migrena? - Neurologjia
Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës
Shkaqet e sëmundjeve kronike të veshkave
Sëmundjet ngjitëse morën jetën e 63 qytetarëve të Kosovës gjatë vitit 2018
Ligji për pagat i ka goditur dhe nënçmuar keq profesionet mjekësore
Shkon në 361 numri i të infektuarve me Covid-19
Ulrike Lunaçek jep dorëheqje - Albinfo
Çka është Demenca e përzier?
Qeveria shkarkon bordin e Telekomit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Samoa shpall gjendje emergjente për shkak të përhapjes së fruthit

Sun Nov 17 , 2019
Samoa, një shtet i vogël në Oqeanin Paqësor, i ka mbyllur të gjitha shkollat dhe i ka ndaluar të gjitha tubimet publike pasi e shpalli gjendjen emergjente shkaku i përhapjes së madhe të fruthit. Shteti me vetëm 200 mijë banorë, i ndodhur në ujërat e Oqeanit Paqësor, mes Havait dhe […]