2 pacientë në intubim në Spitalin e Vushtrrisë


loading...

Spitali i Vushtrrisë “Sheikh Zayed” ka publikuar të dhënat e pacientëve me COVID-19 për këtë të shtunë.

Në këtë spital janë të shtruar 35 pacientë, ku të intubuar janë 2 pacientë, dhe në oksigjeno-terapi janë 29 persona.

Në Vushtrri s’ janë të infektuar as një mjek e asnjë infermier, por një person nga stafi i spitalit është pozitiv.

deri më tani në Kosovë  kanë humbur jetën 499 persona, janë infektuar 13 mijë e 100 persona si dhe janë shëruar 9 mijë e 239.loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *