217 raste, për 24 orë në Emergjencë

217 raste, për 24 orë në Emergjencë

Në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, u ofruan 217 shërbime mjekësore gjatë 24 orëve të fundit.

Mjekët trajtuan 32 pacientë në dhomën e reanimimit (dhoma e kujdesit të avancuar emergjent).

Në bazë të raportit të punës, kishte edhe 46 raste kirurgjike, 85 internistike dhe 47 ortopedike.

4persona kanë marrë ndihmë mjekësore për lëndimet në aksidente trafiku.

Në reparte të ndryshme të QKUK-së, për trajtim të mëtutjeshëm, janë pranuar 25 persona.

Related posts:

Mamia që punon qe 17 vite në Gjinekologji, ndihmoi shumë nëna në momentet më të vështira!
Boronica dhe sëmundjet e zemrës
Belated Happy Easter From Annika Faroe Islands
Kur gratë shkelin gratë...
Vaksina
Kontrasti “Clariscan” u përdor në mënyrë të gabuar, Gjikolli e lë fajtore kompaninë prodhuese
Sot pritet vendimi për Ligjin për pagat
Sot vizitova Ferizajin për të shprehur personalisht mirënjohjen ndaj personelit shëndetësor, që me p...
Spitalet Rajonale e mbingarkojnë QKUK-në me raste që kanë mundur të kryhen në ato Spitale
Çka është Paga?
Qytetarë të nderuar, Ardhmëria e Kosovës është dhe mbetet në integrimet evropiane dhe euroatlantike....
Covid 19 will go away as all exposed eventually get immune.. we just need to sacrifice with social d...
SHSKUK dënon ashpër sulmin e mbrëmshëm ndaj Dr.Bujar Gashi
Ja sa dënohet mosdhënia e ndihmës mjekësore!
Mjeku francez: Ilaçi kundër koronavirusit ekziston dhe është i lirë
Ligji i Pagave: Nesër mblidhen Këshillat Drejtues të tri sindikatave
Vendet në të gjithë botën po vuajnë për mungesën e infermierëve
Prof. Dr. Nexhmi Hyseni - Themelues i Kirurgjisë moderne kosovare
Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit
Ministria e Shëndetësisë dënon dhunën ndaj mjekëve: Dënim maksimal agresorëve
21 vjet më parë, ne e kishim një armik dhe një rrezik të vetëm, por të bashkuar ne e arritëm lirinë....
Etiologjia dhe patofiziologjia e konstipacionit ose kapsllëkut
QKUK dhe Spitalet Rajonale me mungesë të Anesteziologëve
Çfarë përfitojmë nga aktiviteti fizik?
Mosha mesatare e punëtorëve shëndetësorë në Kosovë ka shkuar në 57 vjeç
Sejdiu: Ligji për Paga ndal migrimin e mjekëve
Ministri Ismaili po manipulon me kërkesën e Kirurgëve
Formula 1 pritet të zhvillohet më 5 korrik në Austri
Reagim nga Ministria e Shëndetësisë Prishtinë, 7 prill 2020 Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti K...
Ligji për paga shkon në Gjykatën Kushtetuese!
Federata e Shëndetësisë të mërkurën vendos për vendime sindikale
Nga 1 janari paga më të larta për 10 për qind në arsim dhe shkencë
Kombinime të ushtrimit aerobik me ato të forcës
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e tuar ndaj COVID-19
Venosklerozë
KMDLNj: Të pezullohet çdo grevë apo protestë për aq kohë sa zgjatë pezullimi i Ligjit për Paga
Rriten të hyrat vetanake në QKMF-në e Vushtrrisë
Ventrofiksim
Dr.Istref Plakolli: Përdorimi dhe rëndësia e Acetaminofenit
Cilat janë vetitë e gjakut?
Mjeku Krasniqi demanton Ministrin e Shëndetësisë Uran Ismaili
SONTE ASNJË RAST ME COVID-19 NË TESTIMIN E DYTË! Sot më 02.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë ...
Deputeti Bekë Berisha: E kam shumë zor një “thmijaçi” si Albin Kurti me i thënë kryeministër
Greetings from Innsbruck, AUSTRIA Ready for a cesarean section. 💪🏻
TRE RASTE ME COVID-19! TESTIMI 2 Sot më 04.04.2020 (01:30 pas mesnate), në Laboratorin e Mikrobiolog...
Kirurgjia Abdominale:Rezultatet e testit për Drejtor
Mjeku kosovar kritikon Qeverinë: Koronavirusi vret, merrni masa të shpejta!
400 të infektuar me koronavirus në Itali, shpallet gjendja e emergjencës
Befason Epidemiologu: Koronavirusi ka qarkulluar që në janar në Shqipëri
Praktikumi i Fiziologjisë Patologjike
10 Theniet më të bukura për infermieret
NJOFTIM Posa nesër, më 09 prill 2020, është festë zyrtare, me rastin e shënimit të ‘Ditës së Kushtet...
Avokati i Popullit ende s’ka vendosur rreth Ligjit për Paga, pranon edhe tri ankesa
A janë reale epidemitë e viruseve?
Një lajm i mirë sapo ka ardhur për rajonin në këtë kohë të vështirë që po kalon Kosova dhe krejt bot...
Skandaloze:Fëmijëve u shiten stimulues për seks në shkollën “Maarif” në Prizren
Koronavirusi, 259 viktima/ Mjekët: Virusi mund të pësojë mutacion dhe të përhapet
Mirë se vini në “Universin e Lindës”
Operacionet ortopedike, Izraeli revolucionarizon kirurgjinë përmes inteligjencës artificiale
Kosova ka nënshkruar marrëveshje, kurse Serbia ia ka ndaluar Gjermanisë t’ia marr infermierët
Vendimi im i datës 21.11.2018, në të cilin vendoset taksa 100% për produktet serbe, në pikën 3 dhe 4...
OBSH kërkon nga shtetet të përgatiten për koronavirusin
Jep dorëheqjen shkencëtari kryesor i BE,-së: I zhgënjyer si po menaxhohet kriza e koronavirusit
Horror! Mark Skinner: Të paktën 82 shqiptarëve që u dërguan gjallë në Serbi, gjatë luftës, u janë ma...
Largim masovik i Mjekëve dhe Infermierëve nga Sindikata
Dr.Fatmir Salihu: Parafimoza
Fatmir Limaj
ShBA, arreston doktorin që prodhoi dhe shiti virusin Korona në Kinë?
Aba - Fjalor i gjuhës shqipe
Skandaloze: Mjekët e Klinikës Emergjente nuk i triazhojnë rastet e dhomës Ortopedike dhe Kirurgjike
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
10 ushqimet që pastrojnë trupin nga helmet
Avokati i Popullit pritet t’i lë 60 mijë kosovarë pa rritje pagash, por të hyrat e tij janë astronom...
Koronavirus: Shfrytëzoni fondin e kompensimit për familjet në vështirësi
Rreth 700 mijë euro donacione nga diaspora
Sa u rrezikohet shëndeti mjekëve gjatë punës?
Ministria e Financave: Pagat e sektorit publik dalin me rritje
Kush do të pësojë nga Ligji për pagat
Shkon në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë trajneri i boksit Skënder K...
FDA autorizon përdorimin e ilaçit remdesivir për koronavirusin
Skandaloze:Specialistët e Spitaleve Rajonale i udhëzojnë rastet e rënda te Specializantët e QKUK-së
The Royal College of Anaesthetists, Faculty of Intensive Care Medicine, Intensive Care Society &...
Good Girl Gone Bad
Inteligjenca artificiale kapërcen mjekët në diagnostikimin e kancerit të gjirit
Dr.Artan Koni: COVID19...gjendja është serioze, por s’ka vend për panik
Si quhet sëmundja që shkaktojnë kërpudhat?
Dhunoi partneren dhe kërcënoi me thikë mjekët, prangoset shqiptari në Itali
Ja cili Kirurg u pensionua!
Çfarë Tregojnë Duart e Ftohta për Shëndetin?
KOMUNIKATË Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton nxënësit, pr...
Vitamina C e mposht koronavirusin? Mjekët kinezë, garë për testimin e efekteve
Nesër merret vendimi, SBAShK-u paralajmëron grevë dyorëshe të premten
SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 TË SHËRUAR ME COVID-19! Sot më 01.04.2020 në Laboratorin...
Materniteti në vitet 50-të në Prishtinë
Në pritje të vaksinës, shkencëtarët rendin të zhvillojnë trajtime kundër COVID-19
Ndalni këta mashtrues! Tregtarë të pacipë që fitojnë edhe nga epidemitë!
Qeveria në detyrë mbrëmë ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit, por qeveria e shkar...
Enlirat Duraku: Me vendim arbitrar dërgohet në “standby” shkollimi i specializantit!
Miq të nderuar, Për të diskutuar rreth zhvillimeve të fundit politike në vend, sot jam i ftuar në em...
Keni variçe në këmbë? Përdorni këto metoda për uljen e tyre

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Specialistja më e re e Endokrinologjisë

Tue Jan 29 , 2019
Kështu shkruan Gjinekologu Dr.Memli Morina në profilin e tij në Facebook transmeton Gazeta Shëndeti.Ai shpreh urimin e tij për Dr.Rreze Serhati Morina. Poashtu thotë se është i fascinuar me qasjen evropiane të Profesoreshës Venera Berisha-Muharremi, Ass. Dr. Merita Emini-Sadiku dhe Profesorit Sylejman Rexhepi. Postimi i plotë i Dr.Memli Morina Endokrinologjia […]