26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji

25 lindje janë regjistruar në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës gjatë 24 orëve të fundit.

Nga 26 foshnje të lindura, 14 janë meshkuj dhe 12 janë femra.

Një nënë lindi binjakë. 8 lindje u kryen me operacion, ndërsa 10 gra u bënë nëna për herë të parë.

Related posts:

Shkon në katër numri i viktimave nga koronavirusi
Mjeku infektolog Valbon Krasniqi tregon më shumë rreth Koronavirusit
“Tageszeitung” e Berlinit lavdëron ministrin Arben Vitia: transparent, i hapur, gjithëpërfshirës
Ganimete Ademi: Kush janë heronjët ?!
Spanja shënon rënie të numrit të viktimave, 637 të vdekur në 24 orë, më e ulëta prej 24 marsit
Italia i angazhon mjekët e pensionuar për ta luftuar koronavirusin
Virusi Corona, në qytetet kineze ka edhe shumë shtetas shqiptarë
SHBA-ja i dhuron 500 mijë maska mbrojtëse Austrisë
Duhani dhe alkooli tek të rinjtë dhe adoleshentët
Shkaktohet prej celularit, kjo është sëmundja që po prek gjithë njerëzimin
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike GJASHTË TË SHËRUAR DHE NËNTËMBËDHJETË RASTE...
Pengimi i ceremonive fetare
Mjeku australian që kryen ndërhyrje kirurgjikale falas në Kosovë e Shqipëri
Shqipëri: Regjistrohet viktima e parë nga gripi
Kastravec për fytyrë të pastër
Kadri Veseli: Taksa ndaj importeve serbe ka qenë vendim dinjitoz i shtetit tonë
Kjo nënë kosovare i krahason mjekët dhe infermierët në Neonatologji me engjëj
Këto janë shenjat që tregojnë se vuani nga depresioni
CELL SAVER tani edhe në QKUK
Kush do kujdeset për shëndetin e shqiptarëve, mjekët emigrojnë në Gjermani!
Sa aktivitet fizik duhet të kryejnë fëmijët dhe të rinjtë?
Rritet bilanci në Kosovë, 165 qytetarë të infektuar me COVID-19
Zbulimi i fshehtësisë zyrtare
Orari dhe përmbajtja për javën e ardhshme për mësimin në distancë eMësimi - Orari dhe përmbajtja për...
Ja cilat janë shkaqet e menstruacioneve jo normale
Vaksina që do parandalojë deri në 80% infeksionet nga stafilokoku
Njoftim lidhur me faljen e Fitër Bajramit në Zvicër
Sa kujdestari janë të obliguar t'i mbajnë Specializantët gjatë një muaji?
afër 50 mërgimtarë janë riatdhesuar nga Sllovenia në Kosovë
Inf.Enlirat Duraku: Për ata që thonë :” Paguheni për këtë punë” !
Çfarë Tregojnë Duart e Ftohta për Shëndetin?
Kur prindërit e fëmijës nuk insistojnë në injeksione dhe pranojnë trajtimin tonë
Patients Want Doctors To Dress Formal
‘Dijetari’ Zafir Berisha i pakënaqur me fjalimin e Albin Kurtit në Mynih
Kush veç Mjekëve?
Të dashur qytetarë Do të kisha dashur që sot me ju së bashku të shpreh miradinë për punën që e bëjn...
Shtohet numri i të shëruarve, deri tani në Kosovë, konfirmohen 23 të shëruar me Covid-19 Ka arritur ...
As new clusters emerge, WHO warns virus may be here to stay
Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publik
Ja sa dënohet dhënia e ryshfetit!
Drinking coffee could protect against some types of cancer
Koronavirusi/ Rëndohet bilanci, shkon në 51 numri i të infektuarve në Itali. Kontrollet vijojnë për ...
Ventroinguinal
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
Hipnoza regresive apo prapavajtes
Ventrikul, Ventrikulo
https://bjanaesthesia.org/ar…/S0007-0912(20)30200-2/fulltext
Jeta e heroit Ismet Asllani ishte e mbushur me vepra trimërie për Kosovën, kur më së shumti i duhesh...
Malisheva po vlerësohet si bombë biologjike
Pas dërgimit në Kushtetuese të Ligjit për Pagat, SBASHK-u nuk përjashton grevat në arsim
Edhe mjekët në grevë – Syla: Bravo për shkatërrimin e shëndetësisë
Basri Lenjani: Vetëm me i pa udhëzimet me të cilat na i dërgojnë në Emergjencë, çuditesh
Zbulohet gjarpri i rrallë me dy koka, funksionojnë në mënyrë të pavarur – Gazeta Koha Jone
Virusi vdekjeprurës kinez: Dyshohet për rastin e parë në Kosovë
Njihuni me shkencëtarin shqiptar të neurologjisë në SHBA
Mbrëmë ishte mbledhja korresponduese, e 21-ta me radhë, e Qeverisë së Kosovës. Nëntë pikat e kësaj m...
Shërbimet e qendrave mjekësore, vazhdon normalisht vaksinimi i fëmijëve dhe konsultat për gratë shta...
Manipulimi me shifra i Blerim Sylës
Ja si t'a luftoni celulitin me disa rregulla të thjeshta
Ku po gabohet me Infermierinë e sotme
Mjekët e Urgjencës në Lezhë refuzojnë shpërblimin 5 mijë lekë: Të shkojë për familjet në nevojë
Në ditën botërore të gruas shuhet një grua, një nënë dhe një mjeke
Çka është Shëndeti?
Libreza e Punës
Kinë – Rritet në 812 numri i viktimave nga koronavirusi
Neurokirurgu Dr.Haxhi Avdyli: Boll ma, bëjeni më atë marrëveshje të koalicionit
Infermiere nga Ballkani në Gjermani: Biznes i majmë, kaq paguhen ndërmjetësit
Dhënia e ryshfetit
Ja cili mjek e quan hero zv.kryeministrin e LDK-së
Holandezët gjejnë zgjidhjen ideale për të darkuar në distancë sociale – Gazeta Koha Jone
Reagon Mjekja rreth vendimit të Qeverisë për Postën dhe Telekomin e Kosovës
Ja sa është paga e mjekëve në Suedi!
Mesazhi i ambasadorit Grenell ishte i qartë dhe konkret për angazhimet e politikës amerikane në drej...
https://avmajournals.avma.org/…/abs/10.…/javma.2001.219.1573
Ismaili: Profesionistë shëndetësorë duhet t’i marrin pagat ma rritje
Afër 400 mijë kosovarë rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, shkaktar moskrijimi i institucioneve
Amerikë: Dyshohet se një kosovar është prekur nga koronovirusi
Skandaloze: Në Mitrovicë i mituri rrah nënën e tij
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
Mjeku shqiptar merret si shembull në Gjermani
Ku e kemi përgjegjësinë ndaj vendit, kombit dhe familjeve tona? Diskursi politik për gjak, tradhti, ...
Dr.Asllan Tahiraj:Koronavirus, ose ‘‘virusi me kurorë‘‘
Në 21-vjetorin e rënies, sot kujtojmë dy Heronjtë e Kombit, Sami Plakollin e Hajdini Halitin, të cil...
Cila nga algat e dhëna i takon algave blu në të gjelbra?
Shkollimi i fëmijëve nga diaspora do të zhvillohet ndryshe pas Covid-19
A është respektuar greva, flet kryetari i Sindikatës
JU LUTEMI RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏 🔴 Vërehen grumbuj të njerëzve në kryeqytet! 🔴 Ju lutemi qytetarëve të...
KOMUNIKATË Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit,...
Një shqiptar në Gjermani vdes si pasojë e koronavirusit
Pacientët po e keqpërdorin Urgjencën dhe Emergjencën
Dr. Istref Plakolli: Përndjekja e mjekëve
Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor
Gjysmë milion euro ryshfet nga mjekët gjermanë
Rama: Do mbyllim disko, pube dhe palestra. Do japim bonuse 1000 euro për mjekët, 500 për infermierët...
A do të shkarkohet edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së?
Ja sa dënohet keqpërdorimi seksual i personave nën moshën gjashtëmbëdhjetë (16) vjet
Keqpërdorimi i informatës zyrtare
Familje e nderuar Beqiri, miq, dashamirë e bashkëluftëtarë të Komandant Dardanit, sot, kombi ynë ësh...
Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut
Mjeku Shqiptar me 13 tituj shkencor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

217 raste, për 24 orë në Emergjencë

Tue Jan 29 , 2019
217 raste, për 24 orë në Emergjencë Në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, u ofruan 217 shërbime mjekësore gjatë 24 orëve të fundit. Mjekët trajtuan 32 pacientë në dhomën e reanimimit (dhoma e kujdesit të avancuar emergjent). Në bazë të raportit të punës, kishte edhe 46 raste […]
QKUK dimër