3,251 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

loading...

Në Kosovë aktualisht janë 3,251 raste aktive me coronavirus, sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Të mërkurën IKSHPK-ja ka njoftuar se janë shënuar 112 raste me COVID-19 dhe janë shëruar 131 pacientë dhe kanë humbur jetën 6 të tjerë brenda 24 orëve.

Numri total i rasteve pozitive është 13 mijë e 713 raste nga 52 mijë e 157 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 539 raste të vdekjes.

në këto fjalë e sipër, numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 9 mijë e 923 raste.



loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *