5 mijë e 567 raste aktive me koronavirus në Kosovë

loading...


5 mijë e 567 persona janë akoma aktivë me koronavirusKosovë.

Numri i rasteve aktive ka pësuar ulje të ndjeshme, pas uljes së infektimeve javëve të fundit.

Sot, pas testimit të 1 mijë e 825 mostrave, 299 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19,ndërsa është regjistruar dhe një vdekje gjatë 24 orëve. /familjajone

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *