7 mijë e 600 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

loading...


7 mijë e 600 persona janë akoma të infektuar me koronavirus në Kosovë.

Numrat e rasteve aktive kanë filluar të bien pas uljes së infektimeve javëve të fundit.

Dje u regjistruan 199 persona të infektuar dhe 430 të shëruar nga COVID-19.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve ka arritur në 1 mijë e 355, pas katër rasteve të raportuara dje. /familjajone

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *