A do të shkarkohet edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së?

Qeveria Kurti sot ka shkarkuar Bordin e Telekomit të Kosovës.

Shkarkimi i këtij Bordi ka ndodhur  pas skandaleve të shumta me punësime familjare e politike si dhe gjendjes së tejrënduar financiare të Postës dhe Telekomit.

Por shtrohet pyetja se a do t’a ketë fatin e njëjtë edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së. Mbetet të mësohet në vendimet tjera të Qeverisë Kurti.

Bordi i kryesuar nga Epidemiologu Dr. Naser Ramadani tani për tani  po vepron me vetëm pesë anëtarë edhepse sipas statutit do të duhej t’i kishte 7 antarë.

Related posts:

Akademiku me 400 punime, kumtesa dhe ligjërime shkencore në të gjitha revistat me renome botërore
Vezika urinare
🙏
Me 15 maj hapen bizneset e hotelerisë në Austri – ja rregullat e reja
Viskoz
Ekipi i Sigurisë Diplomatike ndihmon në riatdhesimin e shqiptarëve
Më 7 prill 1999, në luftë për t'i shpëtuar bashkëluftëtarët e tij ka rënë heroikisht Xhevat Dem...
ende s' ka vendim përfundimtar për fluturimet nga Zvicra në Kosovë
QKMF në Kaçanik në hall me mungesë të barnave e materialit shpenzues
Hashim Thaçi: Çfarë krimi ka bërë UÇK-ja?
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
Ventroinguinal
Rama flet për përshkallëzimin e masave: Dy javët e para të prillit do mund të na thonë se sa mirë ka...
Në Spitalin e Prizrenit, përurorhen pajisje në vlerë 300 mijë euro
Sqarime rreth Aprobacionit në Gjermani
Zëvendësministri i Shëndetësisë Dr.Rrustem Musa nuk shpenzoi asnjë euro për udhëtime zyrtare e telef...
Ja sa mjekë ikën nga Kosova në katër mujt e parë të këtij viti
Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi
12 të rinj sot, shërohen 30% e të prekurve nga koronavirusi
Familja Demaku, ne bashkëluftëtarët dhe kombi ynë, para 21 vitesh, humbi një nga trimat e saj, Xheva...
Dr.Besnik Ibishi: Kockat tona nuk zmadhohen e as forcohen kur shtojmë peshë
Rama sqaron shpërblimin për mjekët që luftojnë COVID-19, ja kush përfiton
Përballja me stresin gjatë COVID-19
Basri Lenjani: shumica e rasteve që udhëzohen për në Emergjencë mund të trajtohen nga mjeku familjar
Fjolla Spanca:Nuk pranohen urimet!
Using copper to boost immunotherapy
Dr.Leard Berdica: Këshilla për familjarët e pacientëve dhe për Kirurgët
Studiuesit zbulojnë virusin unik në Zvicër, ja si shpjegohet
Digital Health Intervention Does Not Lower Heart Attack Risk
Deputeti Bekë Berisha: E kam shumë zor një “thmijaçi” si Albin Kurti me i thënë kryeministër
Ndihmoni fëmijët dhe të rinjtë të ndjejnë kënaqësi nga përfshirja në një stil jetese më të shëndetsh...
Harta e vendeve që janë prekur nga koronavirusi
Pa alpinistë, më e thjeshtë! |Revista Monitor
Zinku- motori i enzimeve
NJOFTIM Posa nesër, më 09 prill 2020, është festë zyrtare, me rastin e shënimit të ‘Ditës së Kushtet...
Ja pse proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene!
Dr.Desaret Murati: Depagliflozina ulë ndjeshëm komplikimet e Diabetit tip 2
Sot është Dita Botërore e Shëndetit, që sivjet iu kushtohet infermierëve dhe mamive, për rolin kyç ...
Sonte jam i ftuar në emisionin "Desku", KTV, në ora 20:00, përballë Agron Bajramit e Brike...
“Aderimet” e kardiokirurgëve, nga QKUK në ‘Spitalin Amerikan’ deri te ‘Millenium’
Dr.Çlirim Berisha: fokusohuni në luftimin e pandemisë e jo në luftimin e vendimeve të njëri-tjetrit
Vjedhje brenda QKMF-së në Gjakovë
Moslajmërimi i përgatitjes së veprave penale
Përvetësimi i kundërligjshëm i pasurisë me rastin e bastisjes apo ekzekutimit të vendimit gjyqësor
Objekti ku gjendet Sindikata e Shëndetësisë dyshohet se është pronë e Blerim Sylës
Parandalimi dhe zbulimi i hershëm i kancerit të gjirit
Miq të dashur, sot prej orës 17:30 jam i ftuar në emisionin “FRONTAL” në T7. Ju ftoj të më ndiqni!
Syla paralajmëron kolaps të shtetit nëse në dhjetor s’dalin pagat me rritje
Study adds to knowledge about treating fractures of the humeral shaft
Aty ku të gjithë spiunojnë njëri-tjetrin
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot ambasadorin ...
Skriptoret që gjenden afër fakultetit të Mjekësisë po e shkatërrojnë Mjekësinë
Çfarë e shkakton gjakderdhjen e hundëve gjatë dimrit?
Mbikëqyrja e pandërgjegjshme e trafikut publik
Mesazhi i mjekut milioner që vdiq nga kanceri: Paratë nuk sjellin gëzim…
How To Lose 10 Pounds Even If You Hate Vegetables
Mjekët reagojnë ndaj shkrimit Hendbollisti i nënshtrohet 39 operimeve në Francë shkaku i operacionit...
Coronavirus shpallet urgjencë globale shëndetësore nga OBSH
Skuqjet në fytyrë
Mjekët dalin në pension, të rinjtë s’kanë interes për të punuar në spitalin e syve në Gjakovë
Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë
Shërohet nga COVID-19 një foshnje dymuajshe, pacienti më i ri në Kosovë
Me pikëllim mora lajmin e ndarjes nga jeta të Sefer Avdi Batushës nga Krusha e Vogël. Ai kishte humb...
Ja 10 vendet me sigurimin shëndetësor më të mirë në botë
Qytetarë të dashur! Ju lutemi ti përmbaheni rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe mos dilni në gr...
DEBAT - INTERVISTË: KADRI VESELI
Zvicër: Mjekët fitojnë miliona, invalidët i shpallin të aftë për punë
Dr.Besnik Ibishi reagon ndaj shkrimit të Portalit insajderi
Në fshatin Pastasel të Rahovecit, 21 vjet më parë, u vranë dhe u masakruan 106 civilë të pafajshëm t...
Kandidatët për drejtorë në pesë Klinika të QKUK-së
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Në vazhdën e procesit të organizimit të mësimit në distancë për nxë...
QKMF-ja në Deçan u ofron shërbime mjekësore vetëm rasteve urgjente, drejtori e arsyeton vendimin
Naim Maloku: Keni vjedhë edhe në varret e Dëshmorëve!
Sukseset s'ndalen: kthehen në funksion të plotë sallat e Ortopedisë
Enlirat Duraku:besoj në profesionalizmin e Dr. Arbër Morina
Vjena shpallet qyteti më i gjelbërt në botë
Kush mund të udhëtojë në Gjermani
Virilizëm - Fjalori Mjekësor
Ja sa operacione u kryen për 24 orë në QKUK
“Mjekët marrin gjysmën e rrogës që marrin në Kosovë”, Berishës nuk del inati: Futi rojet të rrihnin ...
Rama: Mjekët dhe infermierët do të kenë shpërblim 1 mijë euro
Shabanhaxhaj zgjat kontratën me skuadrën nga Austria
Mjeku Shkodran Zyhdi Çoba..Një jetë e tërë e lidhur me Sportin
Dje na sulmonin, sot po na kopjojnë
Ministri Uran Ismaili i ka kërkuar homologut gjerman që mos t’i marrin Mjekët nga Kosova
Bullgaria në prag të krizës shëndetësore, mjekët dhe infermierët synojnë Gjermaninë dhe Austrinë
New original investigation from researchers at @MayoClinic and American Board of Anesthesiology: Sub...
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e fituar ndaj COVID-19
Shërohet nga koronavirusi mjeku Dhimitër Kraja, del nga Infektivi
E vërteta 20 sekondëshe e videos së postuar nga familjarja e pacientës L.G.
Shkaktohet prej celularit, kjo është sëmundja që po prek gjithë njerëzimin
Sindikatat me një kërkesë ndaj qeverisë dhe avokatit rreth ligjit të pagave
Mjekja e QKUK’së shpëton një 27 vjeçar nga Mitrovica, kishte qenë i plagosur
Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
Të jesh a të mos jesh mjek
Keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik
Së shpejti, analizat për gratë shtatëzëna TRIPLE TEST, do të bëhen në QKMF-në e Prizrenit
Ikja e trurit: A do t’i fikë dritat mjeku i fundit që largohet nga Kosova?
Deklaratë për media, pas takimeve të sotme (Drejtpërdrejt)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Virusët onkogjenë dhe onkolitikë!

Wed Feb 19 , 2020
Tumoret malinje sot janë shkaktarët më të shpeshtë të vdekshmërisë. Grumbullimi i mutacioneve në qeliza shkakton ndarjen e pakontrolluar të tyre për t’i përjashtuar nga programi i vdekjes, duke krijuar të ashtuquajtura masa neoplastike. Janë këto masa, të cilat dinë t’i shmangen sistemit imunitar të organizmit, për t’u zhvilliar në […]