© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Hudhra

A e ul hudhra rrezikun për kancer të mushkërive ?

Konsumimi dy herë në javë i hudhrës gjatë një periudhe 7 vjeçare ka ulur me 44% rrezikun e kancerit të mushkërive, sipas një studimi të kryer në Kinë.

Duke iu referuar këtij hulumtimi, Gazeta Shëndeti ju sugjeron  të përdorni hudhrën në gatime pasi është një agjent kimik që parandalon kancerin.

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.