© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

A është normale që t’ju rrjedhin gjinjtë gjatë shtatzënisë, shumë javë përpara lindjes ?

Po, është normale dhe mos u bëni merak! Ajo që rrjedhë është kulloshtra (colostrum) e cila prodhohet nga gjiri përpara se të fillojë që të prodhohet qumështi.

Kulloshtra fillon që të prodhohet që nga java e 14 e shtatzënisë.

Disa gra kanë rrjedhje të bollshme të kulloshtrës e disa nuk kanë fare, por kjo nuk ndikon në sasinë e qumështit që do të prodhohet pas lindjes së bebes.

Për terminin tuaj:
☎️ 045 725 725
☎️ 049 66 77 22 (ky numër edhe viber)
📍 Ulpiana D9, Prishtinë

POLIKLINIKA “DR.MEMLI” – SË PARI SHËNDETI!

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.