Sun. Nov 27th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

A i shkakton aknet qumështi i lopës ?

Laktoza, që është sheqeri natyral dhe karbohidrati kryesor në qumështin e lopës, mund të shkaktojë që lëkura e fytyrës të mbushet me akne.

Rreth 65 për qind e popullsisë globale, ka problem me tretjen e laktozës gjë që mund të jetë arsyeja kryesore pse lëkura reagon keq ndaj bulmetit.

You cannot copy content of this page