Mon. Jun 27th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Portokalli

A ka ndonjë rrezik nëse ha mandarina dhe portokall gjatë shtatzënisë❓🍊🍊🍊

Portokalli dhe mandarina janë të sigurta dhe mund t’i hani gjatë shtatzënisë, por pa e tepruar.✅🆗️

Kanë vitaminë C, acid folik, kalcium, kalium dhe e forcojnë sistemin imunitar.

Lëngu i portokallit që blehet në dyqan mund të ketë konzervansë, prandaj nuk rekomandohet, por lëngun që e përgatitni vetë me shtrydhjen e portokallit mund ta pini pa problem./Poliklinika Dr. Memli/ Gazeta Shëndeti

Portokalli, Mandarina

You cannot copy content of this page