© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

A mund të keni atak në zemër nga moti i ftohtë?

Kur temperatura bie nën zero, njerëzit mund të përjetojnë vazokonstriksion, që është ngushtimi i arterieve.

Enët e gjakut në zemrën tuaj në fakt tkurren pak, gjë që zvogëlon sasinë e rrjedhjes së gjakut në zemër. Kjo mund të shkaktojë probleme të tilla si sulmi në zemër.

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.