Wed. Jun 29th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Pyetje që më bëhet shpesh: A mund të ketë fëmijë një grua me hipotiroidizëm?

🔸️Gratë më shpesh se burrat kanë probleme me gjëndrën tiroide.
🔸️Nëse sëmundja nuk trajtohet mund të shkaktojë vështirësi që ajo grua të mbetet shtatzënë dhe mund të shkaktojë abort.
🔸️Hormonet e gjëndrës tiroide, poashtu janë të rëndësishme për zhvillimin e bebes.
🔸️Lajm i mirë është që testimi është i lehtë dhe mjekimi efektiv.

☎️045 725 725
☎️049 66 77 22
📍Ulpiana D9, Prishtinë

Leave a Reply

You cannot copy content of this page