Sat. Dec 3rd, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

A mund të mbetet shtatzënë femra nëse ka hirsutizëm?

Fertiliteti është zakonisht normal në pacientët me hirsutizëm idiopatik, por mund të jetë i dëmtuar në pacientët me sindromën e vezoreve policistike, veçanërisht nëse periodat janë të çrregullta.

Burimi: Dr. Almedin Ramizi – Endokrinolog

You cannot copy content of this page