© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Shenjat që tregojnë se keni mungesë të vitaminës C

A mund të merret vitamina C gjatë shtatzënisë?

Po! Mos merrni më shumë se 500 mg në ditë.

Nëse e teproni, mund ta iritoni lukthin, por ka studime (jo të mjaftueshme) se vitamina C me tepricë mund ta rrisë rrezikun për lindje të parakohshme shkruan Poliklinika Dr.Memli përcjell Gazeta Shëndeti.

Burimi më i mirë i vitaminave janë frutat dhe perimet. Vitaminë C ka portokalli, kivi, dredhëza.

Nëse merrni suplemente me vitamina për shtatzëni, atëherë edhe aty ka vitaminë C, prandaj s’ka nevojë të merrni shtesë.

Vitamina C

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.