Thu. Jun 30th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
zemra

A mund t’ju shkaktojë moti i ftohtë dhimbje gjoksi?

Moti i ftohtë mund të shkaktojë ngushtimin e enëve të gjakut, duke e bërë kështu zemrën të punojë më shumë për të pompuar gjakun e pasur me oksigjen në të gjithë trupin.

Ky shtrëngim mund të shkaktojë anginë, ose dhimbje gjoksi, e cila gjithashtu mund të përhapet në shpatulla, krahë ose qafë.

You cannot copy content of this page