Mon. Aug 8th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Për të qenë të efektshme ushtrimet dhe rezultatet e dukshme, më parë është e domosdoshme të reduktoni ushqimin

Me ushtrime definohen muskujt, por edhe dhjami nga zona e stomakut hiqet ekskluzivisht me zgjedhjen e duhur të ushqimit, transmeton Telegrafi.

Instruktorët dhe nutricionistët thonë që është shumë me rëndësi të merrni një sasi të madhe proteinash, të cilat gjenden në mish, djathë, kefir, kos, shumë perime dhe pak më pak karbohidrate.

Vetëm në këtë rast shtresat yndyrore do të shkrihen nga stomaku.

Kur të zvogëloni dietën tuaj, ushtrimet do t’ju ndihmojnë të ndërtoni një stomakun më të fortë dhe të dukeni më mirë.

Në video mund ta shihni një trening dhjetëminutësh i cili aktivizon zonën e barkut.

Po qe se këto ushtrime i bëni 5 herë në javë, pas një muaji do të mund t’i prisni rezultatet e para.

[ad_2]

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

You cannot copy content of this page

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x