Akuzon mjekun por nuk e lejon autopsinë e familjarit të tij!

Akuzon mjekun por nuk e lejon autopsinë e familjarit të tij!

Kjo ndodh vetëm në Kosovë, akuzon mjekun por nuk e lejon autopsinë e familjarit të tij!
99 % e popullatës nuk pranojnë autopsinë që t’u realizohet familjarëve të tyre ndërsa në anën tjetër akuzojnë mjekët. Kjo nuk mund të quhet ndryshe pos skandaloze.
Në vendet tjera kjo përbën vepër penale për atë që ngrit akuz ndaj mjekut ndërsa në anën tjetër nuk ka lejuar mjekët që të realizojnë autopsinë.

Kjo vepër penale e bërë dënohet me burg sepse ti kërkon një të vertetë ndërsa në fakt nuk e ke lejuar autopsinë për të sqaruar shkakun e vërtetë të vdekjes.

Related posts:

Paradokse!
Pengimi i të provuarit apo procedurës zyrtare
Ligji për Sigurime Shëndetësore mbeti vetëm në letër
Si të luftohet tensioni i lartë i gjakut?
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e tuar ndaj COVID-19
Doktori nga Lipjani ftohet nga Gjykata Speciale
Stomatologët, mjekët e përgjithshëm e specialistët janë të papunë
Çfarë është kanceri i gjirit?
Ja për sa orë e hapi Kina Spitalin e ri për koronavirusin
Ambasada e Kosovës në Austri ua uron festën e Fitër Bajramit!
Themelohet Shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani
Cilin do t'a votoni për Kryeministër?
Presidenti austriak thyen rregullat: Pas orarit të mbylljes, vazhdon “muhabetin” në restorantin e sh...
Vezika urinare
Avdullah Hoti:Porositësit e veprimit të sotëm tentojnë ta mbajnë Kosovën të izoluar
APEL I VEÇANTË PËR TË MOSHUARIT: JU LUTEMI, RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏 Të nderuar qytetarë, 🔴 Ju lutemi, ...
Mos lani dhëmbët menjëherë pas një vakti
Jo vetëm mjekët e inxhinierët, Shqipëria po braktiset edhe nga punëtorët e ndërmarrjeve
Mjekët po braktisin Kosovën dhe Preshevën. Vendet e tyre po i zënë serbët nga Pcinja
Mjekja e QKUK’së shpëton një 27 vjeçar nga Mitrovica, kishte qenë i plagosur
Kabineti Qeveritar qe 7 muaj pagat me rritje ndërsa mjekëve iu është thënë që të presin ligjin
Të afërmit e pacientëve shqiptarë
Të nderuar pjesëtarë të institucioneve shëndetësore dhe të mekanizmave të sigurisë së vendit tonë, B...
Mjeku maqedonas i lë në baltë banorët e Bukoviçit të Shkupit dhe emigron në Gjermani
4 vitaminat më të mira për lëkurën tuaj
Të bëhesh INFERMIER
Dëmtimi i varreve apo kufomave
Dr.Haxhi Avdyli: Shëndetësia po lulëzon për Uran Ismailin, por jo për pacientët
NJË RAST I RI ME COVID-19! Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika In...
QBD publikon falas online, katër fjalorë dygjuhësh për fëmijë deri në 6 vjeç
Ministri Ismaili po manipulon me kërkesën e Kirurgëve
Dr.Istref Plakolli: Sindroma Brugada apo Vdekja e papritur
Nëse i keni këto tri simptoma njëkohësisht, mund të keni probleme! Hulumtimet në Kinë zbulojnë fakte...
Përgjegjësia e të punësuarit - Ligji i Punës
Dr.Ibrahim Maliqi: Qeveria Kurti duhet të ketë kujdes, në të kundërtën shpresa vdes bashkë me të
Për herë të parë nga marsi, sot zero raste me COVID-19
Bashkarisht të disiplinuar, ngadhënjejmë të gjithë!
QKUK: Rikthehet në punë aparatura e radioterapisë
Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova
Çka janë qelizat e kuqe të gjakut?
Dëmtimi i varrezave të komunitetit rom, ashkali dhe egjiptian në Komunën e Rahovecit është një akt i...
Dr.Talat Pallaska: Pionieri dhe doajeni i lëmisë së ORL në Kosovë
Simpsons parashikuan shpërthimin e koronavirusit 27 vjet më parë
Më gëzoi shumë shërimi i plotë i pesë të infektuarve me virusin COVID-19. Mbetem me shpresë e besim,...
Mjekët dhe infermierët e QSUT nuk marrin rrogat: Shteti po tallet
Merri këto tableta se të ndihmojnë…
Historia e saj bëri xhiron e rrjetit, rrëfehet infermiere Valbona: Asnjëherë nuk dorëzohem
4 mijë mjekë largohen nga Shqipëria
Infermierët po ikin çdo ditë drejt Gjermanisë
Nderojmë sot martirizimin e shqiptarëve të pafajshëm në Lybeniq të Pejës. Armiku i ekzekutoi vetëm p...
OBSH i bën thirrje Shqipërisë dhe gjithë botës të rrisin numrin e infermierëve në dekadën në vijim
Keni variçe në këmbë? Përdorni këto metoda për uljen e tyre
Mjeku infektolog Valbon Krasniqi tregon më shumë rreth Koronavirusit
Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm
Ja sa është numri i nevojshëm i punësimit të Infermierëve në Kosovë
Mungesa e vitaminës D është shumë e përhapur dhe shumë e rrezikshme
Inf.Enlirat Duraku: Për ata që thonë :” Paguheni për këtë punë” !
Shqiptarja përfundon mjekësinë me notë 10, Gjermania do ta marrë në punë
Vezikofiksim
Virusi vdekjeprurës, ambasadori shqiptar në Kinë: Mos ejani këtu se ka shumë rrezik
OBSH: Covid-19, më i rrezikshëm se terrorizmi
Mjeku shqiptar, Taulant Muka zbulon terapinë për të luftuar menopauzën
Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet do...
Një rast i dyshuar për coronavirus në QKUK - Lajmi i fundit
Sot vizitova komunën e Fushë Kosovës, ku bisedova me kryetarin Burim Berisha dhe kolegët të tij për ...
Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Alcohol: Link Between Liver and Brain May Control Consumption
Frymëzimi në kohën e karantinës
Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mj...
Dhënie enorme e injeksioneve dhe infuzioneve në Qendra të Mjekësisë Familjare
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Inf.Hajdin Ramadani: Askush si Ne
Ja 100 medikamentet që trajtojnë shumicën e sëmundjeve
Akademiku Morina: Ja çka thotë për mjekët që punojnë edhe në të shtetit edhe në privat
Vibrant
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e fituar ndaj COVID-19
Kina gënjeu për COVID-19, publikohet dokumenti sekret me shkeljet e bëra
Si ka ndikuar pandemia në sektorin e patundshmërive, sa janë dëmet?
Çka është Shkenca?
A Trainer Answers: What's the Best Workout For Losing Weight?
Në rast të një vale të dytë, të prekurit nga koronavirusi shërohen më shpejt
Na mbyti xhelozia. 1. Në Shqipëri u çmendën nga xhelozia pse Kryeministri Edi Rama e bëri gjestin ...
Patients Want Doctors To Dress Formal
Sonte jam i ftuar në një intervistë me Leart Hoxhën në emisionin e tij "Click" - RTV21, në...
Gjermania me nevojë urgjente për fuqi punëtore të kualifikuar
Haskuka për deputetët: Jemi me fat, që këta nuk i nënshtrohen testit PISA
Për dhjetë muaj, qytetarët sulmuan 132 zyrtarë
Që të jesh Mjek…
Në Spitalin Rajonal të Mitrovicës kryhet operacion i rrallë në sy
Ngjarje tmerri në Greqi, mjekët zbulojnë abuzimin seksual tek foshnja e vdekur nga Siria
Të mbrojmë mamitë, se ato sigurojnë që gratë dhe foshnjat të jenë të shëndetshme në mes të pandemisë...
Përvetësimi i kundërligjshëm i pasurisë me rastin e bastisjes apo ekzekutimit të vendimit gjyqësor
Të tallesh me popullin, ligji për Pagat shkon në Gjykatën Kushtetuese
Medikamentet që nuk përdoren në periudhën e shtatzanisë dhe lehonisë
Lenjani: Pacienti i moshuar është trajtuar denjësisht
Reciprocitet, që barazi. Sot në ora 00:00 hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Republikës së...
Çka është Teknologjia?
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot ambasadorin ...
Ikja e mjekëve vazhdon: mbi 150 në këtë vit
ShBA, arreston doktorin që prodhoi dhe shiti virusin Korona në Kinë?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ja sa dënohet mosdhënia e ndihmës

Wed Mar 27 , 2019
Neni 191 Mosdhënia e ndihmës 1. Kushdo që nuk i ofron ndihmë personit jeta e të cilit ndodhet në rrezik të drejtpërdrejtë, edhe pse këtë ka mundur ta bëjë pa rrezik të madh për veten apo tjetrin, dënohet me burgim deri në një (1) vit. 2. Kushdo që nuk i […]