Ambasada e SHBA përgëzon betejën që po bënë Kosova me Covid-19

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë në një njoftim për opinion ka thënë:

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë në një njoftim për opinion ka thënë:

“I përgëzojmë përpjekjet e vazhdueshme të profesionistëve të shëndetësisë dhe të të tjerëve që po punojnë me mund e me rrezik të madh për të zvogëluar përparimin e COVID-19 në Kosovë.

Ata kanë nevojë për mbështetjen e të gjithëve. Duke punuar së bashku, duke ndjekur udhëzimet e profesionistëve të shëndetësisë dhe duke lënë anash ndasitë mes komuniteteve, e mposhtim COVID-19”, thuhet në njoftimin e Amvasadës së SHBA në Prishtinë./21 Media

Related posts:

Ushqimi dietal
Ja cili është dallimi në mes të Psikologut dhe Psikiatrit
Si bëhet diagnistikimi i konstipacionit ose kapsllëkut?
Fluturim tjetër special nga Prishtina për në Cyrih
Turqia fillon kontrollin me kamera termale për të gjitha fluturimet ndërkombëtare ardhëse
Lindi sa një shiringë, kjo foshnjë sfidon ‘1 milion e 1″ mundësi mbijetese
“Virusi tashmë ndodhet edhe në ajër”, Bino paralajmëron qytetarët: Bëni mirë që të mbani maska
Pjesëmarrja në turmë që kryen vepër penale dhe huliganizmi
Prindi i vajzës vet i kërkoi Mjekut që t'i bërtas asaj
Paralajmërojnë sindikatat: Pagat me rritje ose nisim grevën
Skenarët e mundshëm, për t’u kthyer në normalitet
Ja cilat sëmundje i shëron çaji kamomil!
Numri i të infektuarve në Austri bie nën 1 mijë persona
Për dhjetë muaj, qytetarët sulmuan 132 zyrtarë
Qëllimet e planit të trajtimit të Lupusit
JU LUTEMI RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏 🔴 Vërehen grumbuj të njerëzve në kryeqytet! 🔴 Ju lutemi qytetarëve të...
Sa aktivitet fizik duhet të kryejnë fëmijët dhe të rinjtë?
Këtu janë vajzat më të bukura në botë, kurse numri i lindjeve po bie
Dr.Asllan Tahiraj:Koronavirus, ose ‘‘virusi me kurorë‘‘
Ja kur konsiderohet se Gjyqtari ka kryer shkelje disiplinore!
Mjekët janë me koeficientin më të lartë të inteligjencës
Maqedonia e Veriut rrit pagat e mjekëve e infermierëve, specialistët do marrin deri në 1600 euro
Kastravec për fytyrë të pastër
Këtë vit do të hapen dy konkurse për specializime në QKUK
Austria: 500 milionë euro ndihmë për bizneset e gastronomisë
Të jesh studente e mjekësisë!
Anesthesia
Shefja e OBSH-së në Kosovë: Pas dy javëve bie numri i të infektuarve, nëse qytetarët vetizolohen
Veçoritë e Gjakut
Neurokirurgu Dr.Haxhi Avdyli: Boll ma, bëjeni më atë marrëveshje të koalicionit
Për herë të parë që nga janari, Kina s’ka asnjë vdekje prej Covid-19
Ky është mjeku shqiptar që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup
ShBA, arreston doktorin që prodhoi dhe shiti virusin Korona në Kinë?
Mjeku Shqiptar në SHBA, zbulon një bakter të rrezikshëm që vjen në rrugë të pazakontë (Foto)
Pacientët po e keqpërdorin Urgjencën dhe Emergjencën
Ventrikulomegali
Fluks në Spitalin e Beratit
Lajm i mirë/ 4 të shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit, shkon në 44 numri total
🙏
Shkencëtarët kanë gjetur diçka të çuditshme në eshtrat e të rinjve
Shafrani, bima “çudibërëse”
Dr.Leonard Bytyqi: Askush nuk e ka menduar që pas 11 viteve të Pavarësisë do të ikin 500 Mjekë nga K...
What Are 10 Types Of Patients From A Doctor’s Point Of View?
Sa është paga vjetore e Mjekut, Prokurorit dhe Gjyqtarit në Gjermani?
Më në fund reagon Oda e Mjekëve ndaj sulmit të Dr.Bujar Gashi
Sëmundje veneriane
Në Zvicër jetojnë 2 milionë e 111412 të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?
Pëllumb Pipero paralajmëron skenar të frikshëm nëse qytetarët dalin nga shtëpitë
QKUK: Emergjenca për 1 javë trajtoi 643 pacientë Klinika Emergjente e Qendrës Klinike Universitare...
Vazhdimi i punësimit
Gjoba të ashpra për ata që regjistrohen në “Kurzarbeit” e gjinden duke punuar
Ruzhdi Shkodra: Shqiptarët të vetmit në botë që i mbrojtën hebrenjtë
Kirurgu Shqiptar kryen ndërhyrjen e rrallë kirurgjike
Ja çka parandalon çaji i zi!
Çka është Shkenca?
Kur gratë shkelin gratë...
Pse janë lipidet e gjakut faktorë rreziku për sëmundje koronare?
Enologji / Këshillat e specialistëve për degustim në shtëpi |Revista Monitor
Njihuni me 7 vendet që nxjerrin mjekët më të mirë në botë
Pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008, aprovimi i Kushtetutës së Republikës së Ko...
SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 TË SHËRUAR ME COVID-19! Sot më 01.04.2020 në Laboratorin...
Më gëzoi shumë shërimi i plotë i pesë të infektuarve me virusin COVID-19. Mbetem me shpresë e besim,...
7 eye exercises
Sa herë vizitoheni te mjeku në Zvicër
Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët
10 profesionet më të paguara në botë
Firma shqiptare „IAT“ në Austri mirëmban hekurudhën e projektuar nga Karl Gega
Ministrja Bajrami mbajti konferencë për media, ku foli rreth mësimit në distancë, i cili fillon nesë...
Sot dëshiroj të uroj përzemërsisht te gjithë besimtarët e krishterë, Gezuar Pashkët! Harmonia e tole...
Dr.Blerim Myftiu: Kokëdhembja e tipit “cluster”
Çfarë e shkakton dridhjen e syve?
Haskuka për deputetët: Jemi me fat, që këta nuk i nënshtrohen testit PISA
Cili mjek specialist e shoqëron presidentin e SHBA-së?
Mjekët dhe infermierët,çirakë në shtëpi të vetë !
Kryeministri irlandez punon si mjek në spital për të ndihmuar në luftën me koronavirusin
Gjatë vizitës sime në veri, sot shkova edhe tek varri i Isa Boletinin, në fshatin Boletin të komunës...
Ja pse peshkaqeni mund të jetë ilaçi kundër kancerit
Sulmohet me eksploziv QMKF-ja në Pejë, tronditen mjekët
Kosova dhe bota artistike shqiptare sot humbi ikonën e kulturës sonë, aktoren Leze Qena. Një grua e ...
Jennifer Aniston rrëfen se vuan nga agorafobia
Skandaloze: Kërcënohet me jetë një mjek në Spitalin e Gjakovës
Ministria e Shëndetësisë: 9 raste të reja me COVID-19, shkon në 409 numri i të prekurve
Blerim Latifi: korrupsioni i komandantëve pas pavarësisë e solli në pushtet Albin Kurtin
Nesër do të kthehen kosovarët të cilët kishin mbetur në Dubai
Parku i qytetit në Podujevë në lloç dhe i “pushtuar” nga bërlloku
Çka është kondrociti?
Ventrikulofiksim
Ja sa dënohet ushtrimi i kundërligjshëm i veprimtarisë mjekësore ose farmaceutike!
“Nënë Tereza” e Grac-it, ndër shoqatat e para shqiptare në Steiermark
Shëndeti riprodhues në sëmundjet reumatike dhe muskuloskeletale
Kolegji i Mjekëve të Rumanisë falenderon Kryetarin e Odës së Mjekëve të Kosovës për asistencë në ras...
Mjekët izraelitë zbulojnë molekulën që mund t'a shpëtonte Stephen Hawking
E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi
Arrestohet pasi sulmoi doktorin në vendin e punës
Ecja, Sporti dhe Shëndeti
Ja sa mish pule konsumojnë shqiptarët në vit!
𝗙𝗦𝗦𝗛 𝘇𝗼𝘁𝗼𝗻 𝟯𝟬,𝟬𝟬𝟬 𝗘𝘂𝗿𝗼 𝗽𝗲̈𝗿 𝘁𝗿𝗮𝗷𝘁𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗺𝗷𝗲𝗸𝗲̈𝘀𝗼𝗿 𝘁𝗲̈ 𝗘𝗿𝗶𝗼𝗻 𝗛𝗮𝘅𝗵𝗻𝗶𝗸𝗮𝗷𝘁
Dhënia e ryshfetit zyrtarit publik të huaj apo personave të huaj zyrtar
Ja sa dënohet puna e detyruar!
Shqipëri/ Mjekë e Infermierë do marrin +1000 euro deri në fund të pandemisë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Çfarë duhet të mësojmë nga vendet më të përparuara në përballimin e epidemisë nga COVID-19?

Sun Apr 5 , 2020
nga Genc Sulcebe Sipas të dhënave të Universitetit John Hopkins në Baltimore, USA, Gjermania kishte në 31 Mars 2020 rreth 71 000 raste të konfirmuara me COVID-19 dhe 775 vdekje. Në të njëjtën kohë Italia raportonte rreth 106 000 infeksione dhe 12 400 vdekje ndërsa Spanja 102 000 raste me […]