Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri


Një analist politik serb, ka komentuar zhvillimet politike të javës së kaluar Kosovë-Serbi, në një intervistë në emisionin e mëngjesit në televizionin publik serb RTS1.
Ai gjatë analizës së tij e ka vlerësuar lartë intelegjencën politike të Kurtit. Sipas tij, kryeministri kosovar, është një nga liderët e rinj më të kompletuar të diplomacisë botërore.
Analisti serb ndër të tjera ka thënë se fjalimet e Kurtit bindin çdo bashkëbisedues që ndodhet përball tij, transmeton Reporteri.net
Albin Kurti është Kryeministri më i rrezikshëm për Serbinë që nga mbarimi i Luftës në Kosovë, Kurti nuk është i korruptuar, nuk ka dosje kriminale nga koha e UÇK-së, Ndërkombëtarët nuk kan fakte ta kushtëzojnë me asgjë, është njohës perfekt i gjuhës angleze, truri i tijë është i shpejt sikur kompjuteri, intelegjenca e tijë e ngritur në kulminacion, mban në mend shumë shifra dhe data, shumë i rënd për dialogim, guximtar dhe i pakompromis në qëndrimet e tija, thjesht Albin Kurti është njëri nga Liderët më i kompletuari të gjeneratës së re në Diplomacinë Botërore, fjalimet e tija bindin çdo bashkëbisedues që gjindet dhe ndëgjon përballë tijë në tavolinë”, ka thënë analisti politik nga Beogradi. 

Related posts:

Në Suharekë, aparat elektronik hyrje- daljet punëtorëve shëndetësorë
Rreth një mijë mjekë nga Shqipëria e Kosova janë punësuar në Gjermani, tre mijë të tjerë në vende të...
Befason Epidemiologu: Koronavirusi ka qarkulluar që në janar në Shqipëri
Sot dëshiroj të uroj përzemërsisht te gjithë besimtarët e krishterë, Gezuar Pashkët! Harmonia e tole...
Në Slloveni s' ka lehtësime për shtetasit shqiptarë që lëvizin drejt vendit të tyre
Kurti uron Fitër Bajramin, në veçanti uron mërgimtarët që s' munden të vijnë kësaj here në Kosovë
VEZIKULË - Çka është Vezikula?
Parandalimi dhe zbulimi i hershëm i kancerit të gjirit
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike PESË PACIENTË TË SHËRUAR Sot, me 31.03.2020...
Pastrimi sezonal përmirëson shëndetin tuaj
Pse urinoj kaq shpesh?
Mesazhi i ministres Hykmete Bajrami për fillimin e mësimit në distancë. Për më shumë, ju lutemi ndiq...
Çfarë duhet bërë në prezencë të një Vampiri të energjisë?
Çka është Sëmundja e Crohn-it?
Veçoritë e Gjakut
Dr. Cuculi: “Oda e Mjekëve të Kosovës kërkon para për workshopin që ne e ofruam falas”
Deputetët Lekaj dhe Haxhiu kishin kontakt me infermierin e prekur nga Coronavirusi në Spitalin e Gja...
Enologji / Këshillat e specialistëve për degustim në shtëpi |Revista Monitor
Cilat teste diagnostike përdoren për konstipacion ose kapsllëk?
Me cilin Grenell paske fol Ti? Amerika e ka bërë të qartë se Grenelli nuk e ka pa asnjë marrëveshje...
Dr.Arbër Morina: Kirurgët nuk janë në grevë
Zyrtarizohet Sindikata e infermierëve/mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor
TELEGRAM NGUSHËLLIMI E nderuara familje Blaku, Me pikëllim të thellë mësuam lajmin për vdekjen e pro...
Të jesh apo të mos jesh i pranishëm në lindje
Kirurgët nuk i përgjigjen grevës: Vazhdojnë punën
Pengimi i ceremonive fetare
Kjo nënë kosovare i krahason mjekët dhe infermierët në Neonatologji me engjëj
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Dr.Besnik Ibishi: Nëse keni problem në gjetjen e venave!
Shtatzënia dhe kontracepsioni te femrat me lupus
Ligji për pagat në Kushtetuese, Sindikata e Judikaturës mbështet Avokatin e Popullit
Mbi 600 mjekë janë të papunë në Kosovë – kjo po i detyron ata të ikin në BE
Pas 12 ditë pritjeje, varroset në Kosovë M.R., i vdekur nga Covid 19 në Zvicër
Nuk burgosen doktorët, o të mjerë!
Diaspora ndihmoi Kosovën me afër 700 mijë euro, për të luftuar koronavirusin
Basri Lenjani: Spitalet Rajonale po i përcjellin krejt te ne, edhe pse munden me u trajtu në to
Do me thënë, vendimi i qeverisë për kufizim të lëvizjes është shkelje e Kushtetutës, por ama shkelje...
Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Romëve. Bota sot kremton historinë, kulturën dhe identitetin rom. ...
Masat praktike në parandalimin e përhapjes së virusit të gripit sezonal
Mjeku “hero” që u dekorua nga Meta: Si u futa nën rrënoja për të shpëtuar Klajdi Qaton
Heqja dorë nga duhanpirja gjatë pandemisë, rritë shanset për të luftuar kundër coronavirusit
Venosklerozë
Familje e nderuar Beqiri, miq, dashamirë e bashkëluftëtarë të Komandant Dardanit, sot, kombi ynë ësh...
Rreth 800 mjekë janë larguar nga Maqedonia e Veriut
FBI: Televizorët e mençur mund t’iu spiunojnë
Reciprocitet, që barazi. Sot në ora 00:00 hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Republikës së...
400 të infektuar me koronavirus në Itali, shpallet gjendja e emergjencës
Përgjegjësia e të punësuarit - Ligji i Punës
Rritet bilanci në Kosovë, 165 qytetarë të infektuar me COVID-19
Kërkohen pjesëmarrës për studim shkencor
Gripi në Kosovë ka kaluar pragun epidemik
Vigor
Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat
Ambulanca e parë ushtarake e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës
Kur një person konsiderohet i shëruar nga Covid-19? Pse gjurmimi i rasteve të shëruara është i rëndë...
Acidi folik
Kosova po shkon drejt krizës për ujë të pijshëm
Fruta të thata për meshkujt dhe arsyet
Deklarimet e rreme
Sakrifikimi i jetës familjare dhe Mjeku
Keni variçe në këmbë? Përdorni këto metoda për uljen e tyre
Vendimi i qeverisë: Dyfish bonus për mjekët që pranojnë të punojnë në rrethe
Gripi në shkollë, Mjekët: Përhapet me shpejtësi
Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin
Rregullorja e re: Maska të obligueshme në të tëra vendet e mbyllura
Sa është paga vjetore e Mjekut, Prokurorit dhe Gjyqtarit në Gjermani?
Intervista/ Mjeku specialist Erges Eskiu: Në shtet ka shumë pak logopedë, nuk arrihet të plotësohen ...
QSUT, ndërhyrje e rrallë në zemër për Noanin 6-muajsh
Fluks nga virozat, Mjekët: Më të rrezikuarit janë të sëmurët kronikë
Vicioz
Rritja e rasteve të reja me COVID-19 në komunën e Malishevës është shqetësuese. Po kaq shqetësuese ...
SHSKUK dënon sulmin ndaj mjekut Sefedin Fazliu
Kirurgu shqiptar zbulon instrumentin e veçantë i cili do të përdoret në tërë botën
Sëmuret presidenti Thaçi
10 shprehitë e njerëzve të fortë mendërisht
Lajm i madh, mjekët izraelitë thonë se kanë zbuluar ilaçin kundër diabetit
Dr.Ilir Arifi: Mos e shpallni vetveten heronjë, po kryne punën e juve pa ba “Show”
APEL I VEÇANTË PËR TË MOSHUARIT: JU LUTEMI, RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏 Të nderuar qytetarë, 🔴 Ju lutemi, ...
Greetings from Innsbruck, AUSTRIA Ready for a cesarean section. 💪🏻
Gëzuar Pashkët katolike, një ndër festat më të mëdha për të gjithë besimtarët e krishterë. Kjo festë...
Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani
Më gëzoi shumë shërimi i plotë i pesë të infektuarve me virusin COVID-19. Mbetem me shpresë e besim,...
Vitamina D- Roli dhe rëndësia e saj
Sëmundja e sheqerit (diabeti) dhe agjërimi gjatë Ramazanit
Tipet e demencës
Analiza e fajit! 1. Kam punuar shumë për koalicionin LVV-LDK. Kam shku aq larg, sa edhe babës ju k...
113 të vdekur nga koronavirusi në Itali vetëm në 24 orët e fundit
Të mbrojmë mamitë, se ato sigurojnë që gratë dhe foshnjat të jenë të shëndetshme në mes të pandemisë...
COVID-19: Vetizolohen 14 punëtorë mjekësor në Vushtrri
Lumiri – mjekëve për grevën: Mu atëherë kur u duhet destabilitet, ju përdorin si mjet
Qeveria shfuqizon vendimin e Haradinajt për përfitimet e zyrtarëve pas përfundimit të mandatit
NATO po shënon plot 71 vjet në mbrojtje të demokracisë, lirisë, paqes dhe sigurisë në Europë dhe Ame...
Partia Demokratike e Kosovës vazhdon intensivisht reformën e saj të brendshme, pavarësisht situatës ...
Microbiome therapy protects against recurrent bacterial vaginosis
Albin Kurti, nuk guxon me qenë as i dyshimtë, se lëre më 'fajtor' Rozeta Hajdari, mos ple...
Greva e Kirurgëve nuk ka të bëj aspak me politikë
QKUK në grevë, qytetarët të mllefosur
Pija që zgjat jetën – Ushqimi më i shëndetshëm i shekullit
Në Klinikën e Syve për herë të parë kryhet operacioni për heqje të trupit të huaj me anestezion loka...
Mos lani dhëmbët menjëherë pas një vakti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Shënohet viktima e parë e Coronavirusit në Evropë

Sat Feb 15 , 2020
Është shënuar viktima e parë e koronavirusit në Evropë. Më saktësisht, rasti i parë u regjistrua në Francë. Personi i vdekur ishte një turiste 80-vjeçare kineze nga province Hubei, njoftoi ministrja franceze e shëndetësisë, Agnes Buzyn. Më parë, vetëm tri raste të vdekjeve nga koronavirusi janë raportuar jashtë Kinës, ndërsa […]
Shënohet viktima e parë e Coronavirusit në Evropë