Arbenita nga Prishtina, me tumor në gjuhë, fyt dhe nofull, ka nevojë për ndihmën tuaj

Ajo gjithashtu merr edhe ushqimin special, që nuk gjendet në Kosovë bashkë me shumë medikamente e që kanë çmim të lartë.  Arbenitës i duhet ndihmë, ndërsa për çdo informatë kontaktoni në +38349199105  Nr i xhirollogarisë për ta ndihmuar atë është: 1501001012330053

Arbenita Smaili nga Prishtina ka më tepër se një vit që është diagnostikuar me tumor në gjuhë, fyt dhe nofull.

Deri sot ajo ka bërë radiokimioterapi, por asaj i duhet të vazhdojë me kimioterapi edhe për një periudhë të gjatë kohore, e cila nuk gjendet në Kosovë.

Këtë terapi asaj i duhet ta vazhdojë në Shkup, e të cilat kanë çmim shumë të lartë dhe të papërballueshëm për familjen.

Ajo gjithashtu merr edhe ushqimin special, që nuk gjendet në Kosovë bashkë me shumë medikamente e që kanë çmim të lartë.
Arbenitës i duhet ndihmë, ndërsa për çdo informatë kontaktoni në +38349199105
Nr i xhirollogarisë për ta ndihmuar atë është: 1501001012330053

Related posts:

Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim
Inteligjenca Artificiale, platforma izraelite Invertex u skanon trupin dhe u tregon masën e veshjeve
Stop këtyre ushqimeve nëse ke probleme me veshkat
Kryeministri Kurti reagon për rastin e futbollistit Ilija Ivic: Lëreni Ilijan të luajë lirshëm kudo ...
Flet mjeku: A na e sjellin koronavirusin porositë online nga Kina?
Breast Thermography: Technology, Benefits, and Cancer Signs
Qeveria shkarkon bordin e Telekomit
Fatime Blakaj, humanistja që mundësoi shërimin 2800 fëmijëve shqiptarë në Austri
Kurba e COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja
What Your Legs Could Be Telling You About Your Heart Health
Operacion i rrallë urologjik në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës
Boronica dhe sëmundjet e zemrës
Alarmante: Gjermania kërkon 13 mijë infermierë, Shqipëria mbetet pa personel
Të nderuar qytetarë, Marrëdhëniet me SHBA-në kanë hyrë në një fazë shumë delikate por edhe kritike....
Pengimi i personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare
Gripi i derrit u merr jetën pesë personave në Kosovë, paraqiten edhe raste të reja
FAKTE TË SHPEJTA PËR DIABETIN TIP-2
Kur je me shëndet nuk i intereson askujt ndërsa kur je i sëmurë interesohen të gjithë për ty
Tri vjet pa specializime në shëndetësi
Sot 21 vite më parë, në Rezallë, forcat ushtarake e policore serbe kryen një nga masakrat më të rënd...
Prioriteti ynë: Kthimi në Kosovë i shtetasve tanë të ngujuar në Zvicër
Vaksina që do parandalojë deri në 80% infeksionet nga stafilokoku
Tjetër sukses: Klinika e Alergologjisë me hapësirë moderne
Deputeti i VV’së: Mos pritni mrekulli
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
Skandaloze:Specialistët e Spitaleve Rajonale i udhëzojnë rastet e rënda te Specializantët e QKUK-së
Ventrolateral - Çka është Ventrolateral?
Kushtet dhe kriteret për themelimin e marrëdhënies së punës
Using copper to boost immunotherapy
Thënie për shëndetin
Çka është Puna e detyruar ose e dhunshme?
Trajtimi i venave të zgjeruara me Radiofrekuencë nga sot edhe në Kirurgji Vaskulare!
Mungesa e vitaminës D është shumë e përhapur dhe shumë e rrezikshme
Ta ruajmë veten dhe mbrojmë njëri-tjetrin. Për shëndetësi dhe siguri e keni qeverinë në detyrë kudo ...
Mos e hidhni kokën prapa kur keni gjakderdhje në hundë
113 të vdekur nga koronavirusi në Itali vetëm në 24 orët e fundit
Qeveria austriake me udhëzime në gjuhën shqipe: rruga jonë drejt rikthimit
Qytetarë të dashur! Ju lutemi ti përmbaheni rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe mos dilni në gr...
Asgjë nuk ndodh rastësisht!
Kandidatët për drejtorë në pesë Klinika të QKUK-së
Valla bre e kishit pas dasht shumë këtë Kosovë!
Në bazë të ligjit për Greva, personi që pengon grevistët dënohet me gjobë 500 deri 5000 euro
Pacientëve me kancer nuk u jepet kimioterapia – Mjekët në grevë
Moslajmërimi i personit të akuzuar nga tribunali ndërkombëtar penal
Sa forma të konstipacionit kemi?
Ja sa dënohet keqpërdorimi seksual i personave nën moshën gjashtëmbëdhjetë (16) vjet
Nasim Haradinaj akuzon “komandantët e PAN-it”
Infermieri shqiptar tregon peripecitë me të infektuarit në Itali
Ministrja: Do të riatdhesohen edhe ata që kanë humbur jetën
Askush nuk flet për heronjtë e sistemit shëndetësor…
Ide për të inkurajuar jetesën aktive
SHTATË TË SHËRUAR DHE PESË RASTE ME COVID-19! Sot më 04.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Mo...
Alarmante: 60 mjekë specialistë janë të papunë
Uran Ismaili po konsiderohet Ministri më i mirë prej pasluftës në Shëndetësi
Deklarimet e rreme
Në QKMF dhe Emergjencë (Mjekësi Familjare) shkelen të drejtat e punëtorëve
Rrezikimi i trafikut publik
Filipçe: Nuk është e vërtet se mbi 400 mjekë janë larguar nga vendi
Ja sa dënohet punësimi i personave të infektuar me sëmundje ngjitëse
Mjeku Shqiptar i cili jeton dhe punon në Suedi
s' mundi ta vazhdojë pasaportën për shkak të korobës, kosovarja mund të gjobitet
Dështoi në reformën në shëndetësi, qeveria finlandeze jep dorëheqjen
Enlirat Duraku:besoj në profesionalizmin e Dr. Arbër Morina
Për Mjekët!
Situata në Itali, flet mjekja: Rastet kanë filluar të shërohen
Mbi 600 mjekë janë të papunë në Kosovë – kjo po i detyron ata të ikin në BE
Edhe Rumanisë po i ikin mjekët
Kirurgu Shqiptar i shpëton jetën gjermanit të moshuar
Ushqimi për diabetikët apo për të sëmurët që vuajnë nga sheqeri
Studiuesja kineze në Fakultetin e Shkencave, tregon të vërtetën e trishtë për Coronavirusin
Qeveria i largon nga puna disa sekretarë të ministrive, i qet në listën tepricë
Dr. Dardan Baftiu: Politikanë kërkoni falje për futje të shëndetësisë në kolaps
Dr.Gani Morina: Taksa, Amerika dhe Gishti i thyer, i ngjyer, i ndyer !
NJOFTIM Posa nesër, më 09 prill 2020, është festë zyrtare, me rastin e shënimit të ‘Ditës së Kushtet...
Kontestohet plani i Albin Kurtit për mjekët e sektorit privat
Coronavirusi: Avdullah Hoti premton pagesat shtesë për stafin shëndetësor
Ja pse Vitamina B12 është e rëndësishme për organizmin tuaj!
Mjekja nga Kosova shpëton turisten në Velipojë
Cilës klasë të kafshëve i takon salamandra(pikëlorja) e bukumirit, endemi Malit të Zi?
RUBIKON: Kadri Veseli, kryetar i PDK-së - 08.04.2020 - Klan Kosova
QKUK- Shskuk info updated their cover photo.
Mjeku Shqiptar fiton çmim ndërkombëtar për....
Dr.Haxhi Avdyli: nga nesër shumë punë na presin
Kosova po mbetet pa infermierë
Dhëndri i shqiptarëve zgjidhet President i Parlamentit të Republikës së Gjenevës
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën tur...
Përsëri Specializantët ankohen se nuk janë paguar
How To Lose 10 Pounds Even If You Hate Vegetables
Çka është sëmundja Lupus dhe si të shëroheni?
QKUK: Kryhet rasti i parë në Kosovë në Stroke Center, pacientit i shpëtohet jeta dhe invaliditeti
Ja dy enzimat që rrisin shpresën për frenimin e kancerit të pankreasit
Kirurgu shqiptar ndër 100 Kirurgët më të mirë të botës
The Best Ways To Deal With Hair Loss This Winter
Avokati i Popullit për Ligjin e Pagave: Kushtetuesja të ketë në konsideratë interesin e të punësuarv...
𝗙𝗦𝗦𝗛 𝘇𝗼𝘁𝗼𝗻 𝟯𝟬,𝟬𝟬𝟬 𝗘𝘂𝗿𝗼 𝗽𝗲̈𝗿 𝘁𝗿𝗮𝗷𝘁𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗺𝗷𝗲𝗸𝗲̈𝘀𝗼𝗿 𝘁𝗲̈ 𝗘𝗿𝗶𝗼𝗻 𝗛𝗮𝘅𝗵𝗻𝗶𝗸𝗮𝗷𝘁
Qeveria s’pajtohet me vendimin e Avokatit të Popullit për ta çuar ligjin për pagat në Gjykatë
Supplement may help burn fat long after exercise
Habit mjeku: Ja si të rrisni penisin për vetëm 10 minuta!
Shafrani, bima “çudibërëse”
Vipera

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

TRAJNIME FALAS PËR INFERMIERËT E PAPUNË

Mon Nov 4 , 2019
Oda e Infermierëve ka mundësuar trajnim falas për infermierët të cilët janë të pa punë dhe ata që punjnë në sektor privat, Kjo, që të njejtit, pavarësisht se ende nuk kanë gjetur një vend pune, të kenë mundësi të Edukimit të Vazhdueshëm Profesional, pasi ky është një obligim ligjor i […]