Arrestohet gjilanasi për mashtrim me shitje të banesës

loading...


Policia ka njoftuar se një person i dyshuar në Gjilan është vënë në pranga nën dyshimet për përfshirje në veprën penale mashtrim

I gjithë rasti sipas policisë ka ndodhur me shitjen e një banese e cila ishte në ndërtim.

I dyshuari për këtë rast, para disa viteve, kishte mashtruar dy persona, duke ua shitur një banesë, me qëllim të përfitimit personal.

kurse, arrestimi i të dyshuarit është bërë gjatë ditës së djeshme dhe me vendim të prokurorit, i dyshuari për këtë rast është dërguar në mbajtje për 48 orë.Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *