Arsenali u shokua nga Leicester City në shtëpi, kjo është nota e Granit Xhakës

loading...


Ka përfunduar ndeshja në mes Arsenalit dhe Leicester Cityt.

Leicester ka triumfuar ndaj skuadrës së Mikel Artetas me rezultat 0 me 1 në trasnfertë, përcjell GazetaBlic.

Ishte një ndeshje e nivelizuar nga të dy skuadrat , por që një gol i realizuar në fund të ndeshjes ishte vendimtar.

Jamie Vardy realizoi në minutën e 80′ pas asistimit nga Cengiz Under.

Janë publikuar notat e lojtarëve për këtë takim atje ku Granit Xhaka është vlerësuar me notë mesatarisht pozitive në krahasim me bashkëlojtarët e tij. Nota e tij është 6.5.Related posts