Aulona Musta dedikim bashkëshortit: Asnjë arritje imja s’do ishte njësoj pa përkrahjen tënde/ FOTO

loading...

Aulona Musta, gazetarja, moderatorja, tashmë edhe një trajnere fitnesi dhe nutricioni gjithmonë na ka përditësuar me këshilla dhe momente nga e përditshmja e saj, të cilat shërbejnë si shembull për gjithë ndjekësit dhe personat që e vlerësojnë atë si figurë.

Shpesh e shohim të ndajë edhe momente familjare, megjithatë, puna, e përditshmja dhe ritmi intensiv i jetesës së saj, jo gjithmonë ia japin mundësië që të shprehë me fjalë gjithë dashurinë dhe mirënjohjen e madhe për njerëzit e saj më të rëndësishëm, ndër të cilët është bashkëshorti (të paktën në rrjetet sociale, të tilla postime kanë qenë më të rralla).

Sot, Aulona Musta i ka bërë një dedikim të shoqit, që çdo partner e bashkëshort do ta dëshironte nga njeriu që ka në krah.

Ajo e falënderon për gjithë mbështejten që ai i ka dhënë ndër vite dhe gjithashtu për faktin se është një baba i mrekullueshëm për vajzën e tyre Amarën.

“Asnjë arritje, asnjë sukses, asnjë punë, kënaqësi, s’ do ishte e njëjtë pa ndihmën dhe përkrahjen tënde. Faleminderit që je gjithmonë aty për mua, me këshillat dhe mbështetjen tënde, në çdo hap. Faleminderit që më kupton dhe përkrah gjithmonë. Faleminderit që s’ lodhesh kurrë me një workaholic si mua dhe ke kuptuar dhe pranuar maninë time për të bërë 100 gjëra 😅😅
Faleminderit që je babai më i mrekullueshëm për Amarën! ❤️❤️ Vajza është shumë e rëndësishme që të keni në krah një partner që dëshiron, nxit dhe përkrah gjatë gjithë kohës zhvillimin, ecurinë, punën, pasionet tuaja. Kush tenton të bëjë të kundërtën, ka probleme me veten dhe përpiqet t’i reflektojë tek ju.
Kjo s’do të thotë qe marrëdhënia në çift është gjithmonë fushë me lule. Përkundrazi, ajo shndërrohet edhe në “beteja” të ashpra lufte 🤣🤣🤣 kush thotë të kundërtën gënjen. Ama rëndësi ka që në fund të ditës, të dy partnerët të bëjnë më të mirën për veten e tyre, për njëri-tjetrin, e rrjedhimisht për marrëdhënien”- shkruan Aulona në foton ku janë të dy duke u përqafuar.

View this post on Instagram

My rock ❤️❤️ Asnje arritje, asnje sukses, asnje pune, kenaqesi, s’ do ishte e njejte pa ndihmen dhe perkrahjen tende. Faleminderit qe je gjithmone aty per mua, me keshillat dhe mbeshtetjen tende, ne cdo hap. Faleminderit qe me kupton dhe perkrah gjithmone. Faleminderit qe s’ lodhesh kurre me nje workaholic si mua dhe ke kuptuar dhe pranuar manine time per te bere 100 gjera 😅😅 Faleminderit qe je babai me i mrekullueshem per Amaren! ❤️❤️ Vajza eshte shume e rendesishme qe te keni ne krah nje partner qe deshiron, nxit dhe perkrah gjate gjithe kohes zhvillimin, ecurine, punen, pasionet tuaja. Kush tenton te beje te kunderten, ka probleme me veten dhe perpiqet t’i reflektoje tek ju. Kjo s’do te thote qe marredhenia ne cift eshte gjithmone fushe me lule. Perkundrazi, ajo shnderrohet edhe ne “beteja” te ashpra lufte 🤣🤣🤣 kush thote te kunderten genjen. Ama rendesi ka qe ne fund te dites, te dy partneret te bejne me te miren per veten e tyre, per njeri tjetrin, e rrjedhimisht per marredhenien.

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta) on






loading...
(Visited 1 times, 1 visits today)

Related posts:

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 05 Korrik 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
FOTO: U hapën pas tre muajsh në karantinë, britanikët dynden në sallonet e bukurisë
178 rasteme COVID-19 dhe 50 të shëruar !
Edhe 178 raste të reja me koronavirus në Kosovë — kurohen 50 pacientë të tjerë
Përse nevojitet të kontrolloheni për sëmundje seksuale transmetuese edhe Po qe se jeni në lidhje?
Edhe një mjek infektohet me virusin Covid 19
Lutja e një qytetari: Ju që po mendoni që kjo osht’ hajgare, une po ju thom.. “Mos ju provofte zoti”...
Disa nga shenjat e mungesës së vitaminës D
4 Korriku – Urgjenca e Prishtinës përzgjidhet për ngritjen e flamurit amerikan në shtizë
“Liderët s' e kanë hallin tonë”
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 04 Korrik 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
COVID-19 merr jetën edhe 6 personave, sot në Kosovë
Vdes një 38 vjeçar në QKUK, humb betejën me COVID-19
6 gjërat që e bëjnë një femër të ndahet nga partneri edhe kur e do atë
Me oksigjeno-terapi e në gjendje të rëndë, nënë e bir mposhtin koronavirusin
Infektologu Sadiku: Bartja e maskës është patriotizëm i ditëve të sotme
“Simptomat më zgjatën me muaj”, shkencëtarja: Pse është i rëndësishëm testimi në masë
“M’u rikthye për herë të dytë edhe më agresiv”, ish-banori i Big Brother sërish me COVID-19: Po sulm...
A mund të prekemi dy herë nga COVID-19? Flet mikrobiologu Lul Raka
40 vjeçarja Kelly Brook thotë se seksi përmirësohet me moshën
Prekëse – Çifti i të moshuarve ndërron jetë nga COVID-19, shtrënguan duart deri në momentet e fundit
Këta janë deputetët e LDK-së që dolën pozitiv për Covid-19
Infektohet për herë të dytë me CoVid-19, i riu kosovar: Kujdesuni për veten, virusi po u kthejka
Edhe 114 raste të reja me koronavirus në Kosovë — kurohen 117 pacientë të tjerë
U paralizua nga sindroma e rrallë, 25-vjeçarja shërohet dhe bëhet infermiere
Si mund të jepni ndihmë të parë edhe për shëndetin mendor
Ilaçi i shpresës/ SHBA bleu 500 mijë kura, BE “nxiton” për të siguruar doza Remdesivir-i
Rusi, shkon në mbi 667 mijë numri i të infektuarve me COVID-1
Bill Gates gjen “fajtorin” për përhapjen e shpejtë të koronavirusit
Objekti i ri i Pediatrisë në Mitrovicë, do shfrytëzohet për pacientët me COVID-19
Lind gruaja e infektuar me koronavirus, priten rezultatet për foshnjën
Gratë shtatzëna të infektuara me COVID-19 kanë pesë herë rrezik më të madh për t’u shtruar në spital...
2 Korrik 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Pasojat nga dhuna psikologjike
Përfitimet e Omega 3 – Si T’i Merrni Në Mënyrë të Shëndetshme
Majdanoz i Freskët në Vazo – Si ta Mbillni në Ballkonin Tuaj
Bajamet e Egra të Shqipërisë – Fuqitë Natyrale Kundër diabetit (sëmundja e sheqerit) (sëmundja e she...
Si zhvillohet insomnia?
Maska e fytyrës që ndizet kur ka kontakt me coronavirus, mund të vijë këtë verë
Provoni të Hënën Pa Mish Për Një Javë Plot Shëndet
Rëndësia e testimit me mbikqyrje nga klincisti
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 03 Korrik 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
Perime të Pjekura me Kos e Hudhra – Shije dhe Shëndet i Përsosur
E infektuara me COVID-10 ikë nga Spitali i Gjakovës, mjekët e kthejnë sërish
Mënyra Më E Mirë Se Si Të Thani Gjethet e Dafinës
Shqipëri: Tre të vdekur dhe 90 raste të tjera me koronavirus brenda 24 orëve
dhimbjet Muskulare – Kura Natyrale Që Funksionon
Boza e Shijshme – Vlerat dhe Historia e Origjinës Shqiptare
Të Nxirat dhe Mavijosjet – Kurat e Shtëpisë Që Vërtet Funksionojnë
Edhe një i vdekur nga Covid-19 në Kosovë!
Edhe 73 raste të reja me koronavirus në Kosovë – shërohen 63 pacientë të tjerë
s' hiqet vendimi: Kosovarët s' mund të vizitojnë Malin e Zi pa test
Rekord i zi në SHBA, 50 mijë e 203 raste të reja me Covid-19 brenda një dite
Rritet numri i të prekurve nga COVID-19/ Luksemburgu ashpërson masat!
Rasti i parë në Shqipëri, foshnja del pozitive me covid19, shtrohet në spital
Ky është pozicioni më i mirë për të fjetur
257 profesionistë shëndetësor të prekur nga koronavirusi në Kosovë
Mjekët studiojnë pasojat afatgjata të koronavirusit 
15 persona vdesin brenda ditës nga koronavorusi në Maqedoninë e Veriut
30 Qershor 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Arrin të parashikojë edhe vatrat e ardhshme! Del aplikacioni gjurmues i simptomave të Covid
Infermierja e hekurt: Sfidoi kancerin, por vazhdon të kujdeset për pacientët me Covid-19
Çfarë zbuloi studimi për ata që shohin filma apokaliptikë, reagimi ndaj koronavirusit
Babai i kryeministrit britanik injoron maskën, s' zbaton këshillat
1 Korrik 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Konsumimi i çokollatës së zezë zvogëlon stresin dhe inflamacionin
Facebook nga 10 Korriku mbyll aplikacionin e videove
Edhe dy persona vdesin nga koronavirusi në Kosovë
E infektuara me Covid-19 ikën nga Spitali i Gjakovës, policia e rikthen
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 2 Korrik 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
Trishka me Sherbet – Ëmbëlsira Mahnitëse e Fëmijërisë
Mësimi në Shqipëri fillon më 14 shtator
Lakrori i Lunxhërisë – Receta Unike e Sofrës Shqiptare
Rekord i zi i rasteve me COVID-19 në SHBA
Pse nevojitet të Përdorni Qumështin e Dhisë Për Tretjen e Mirë
Qofte me Patëllxhanë – Receta e Veçantë me Shije të Përsosur
VIDEO: I pari që s' u bindet rregullave të Boris Johnson është i ati, ikën për pushime në Greqi
Mish Viçi me Qumësht – Mënyra e Përgatitjes Plot Shije
Shëllira e Duhur e Djathit – Si Ta Përgatisni Të Freskët Vetë në Shtëpi
Koronavirusi në Shqipëri, tre të vdekur në 24 orët e fundit
Turshi Të Shpejta Me Çdo Perime – Si T’i Përgatisni Krejt Lehtë Në Shtëpi
Zemaj takohet me Menaxherin e Zyrës së Bankës Botërore në Kosovë, flasin për përshpejtim të grantit ...
Revani me Shurup Portokalli – Receta e Lehtë me Shije Të Ëmbël
Zyra e BE-së dorëzon donacion për COVID-19 në IKSHPK
Si të Rinoni Lëkurën Pas të 40-ve – Kujdesi që Ju nevojitet
Afro 600 mijë të prekur me koronavirus në Indi
Përdorimet e Veçanta të Aloe Verës Gjatë Gjithë Vitit
Si Të Mbillni Dhe Rrisni Manat Goxhi Në Shtëpinë Tuaj
Kremi Kundër Diellit – Cilët Janë Përbërësit e Dëmshmëm Dhe Çfarë nevojitet të Keni Kujdes
Shkaqet Më Të Zakonshme Të Marramendjes – Çfarë nevojitet të Dini
Pispili me Djathë – E Thjeshtë me Shije të Mrekullueshme
Uashingtoni mbështet mbylljen e bareve kurse përhapet COVID-19
Zvicra detyron përdorimin e maskës në transportin publik
Edhe 113 raste të reja me koronavirus në Kosovë – kurohen 67 pacientë të tjerë
Meshkuj, kur i fusni duart në brekë dhjetë herë në ditë, veproni kështu!
specialisti për sëmundjet infektive: s' mund t’i varim shpresat te krijimi i vaksinës
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 1 Korrik 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
Flet pacienti i prekur me Covid 19 i shtrirë në Infektivë: Kujdesuni për familjet, të mbështetet sta...
Vdes edhe një pacient me Covid-19 në Shqipëri
Covid-19 mes nesh! Gjashtë muaj që ndryshuan botën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Koha për Masa Kundër Ndotjes Plastike të Ujërave Detare

Tue May 12 , 2020
Ekspertë të Bankës Botërore zhvilluan të hënën konsultime online me përfaqësues të qeverisë, sektorit privat dhe partnerë të zhvillimit për të diskutuar masat për adresimin e ndotjes plastike të ujërave detare, të tilla si parandalimi, riciklimi dhe pastrimi. Banka Botërore njofton se, diskutimi u bazua në gjetjet dhe rekomandimet e […]