Austri: Nëna mbyt tre fëmijët e saj


loading...

Një dukuri e tmerrshme ka tronditur Vjenën mëngjesin e sotëm, ku 3 fëmijë janë gjetur të pajetë.

E Shtunë, 17 Tetor 2020 – 22:00
albinfo.at

 

Policia austriake arrestoi një grua 31-vjeçare pasi trupat e tre fëmijëve u gjetën në banesën e saj në Vjenë.

Sipas medieve austriake, gruaja telefonoi policinë rreth orës 5:20 të mëngjesit të sotëm dhe tha se kishte vrarë fëmijët e saj dhe se donte të bënte vetëvrasje.

Siç bëhet e ditur më tej, policia gjeti një grua që plagosi veten në një banesë në qarkun Donaustadt të Vjenës dhe trupat e fëmijëve të moshës nëntë dhe tre vjeç, si dhe një tjetër tetë muajsh që u gjetën në vendin e dukurisë.

Mjekët u përpoqën të ringjallnin vajzën më të rritur, por pa sukses.

Hetimi është duke vazhduar, dhe policia po përpiqet të përcaktojë Po qe se gruaja është në gjendje të merret në pyetje.

Lajmet e fundit bëjnë të ditur se 31 vjeçarja e dyshuar për këtë makabër, është nga Butwal i Nepalit, shkruan heute.at.

Së bashku me burrin e saj, i cili po ashtu është një nepalez, jetojnë në Austri që 17 vjet. Çifti kishin tre fëmijë: dy vajza dhe një djalë, përcjell Albinfo Austria.

Por siç bëjnë të ditur mediat austriake, babai i vajzave kohëve të fundit jetonte i ndarë nga familja. Siç raportohet, çifti thuhet se janë ndarë ditë më parë, pasi që mes tyre kishte shpërthyer një debat i dhunëshëm me sulme të ndërsjellta dhe 44 vjeçari ishte detyruar nga shteti austriak të dëbohet nga shtëpia dhe mos të kishte afërsi me banesën ku jetonte familja e tij.

 

 loading...