Ballkani dhe Prishtina humbin, Drita e Gjilani fitojnë – Kjo është renditja tabelare pas xhiros së tetë

loading...


Ka përfunduar xhiroja e tetë në Superligën e Kosovës në futboll.

Në këtë xhiro ka pasur ndeshje të jashtëzakonshme me shumë rivalitet, befasi dhe spektakël, përcjell GazetaBlic.

Ndeshja e sotme në mes Trepçës ’89 dhe Ballkanit ishte ajka e kësj jave, ku mitrovicasit triumfuan me rezultat 4 me 3 pas një përmbysje të madhe në pjesën e dytë. Poashtu, Gjilani mori një fitore të madhe në kryeqytet ndaj Prishtinës, ndërsa Drita triumfoi bindshëm dje ndaj Drenicës.

Këto janë rezultatet e plota dhe tabela përfundimtare pas kësaj xhiroje.

/GazetaBlic/

 Related posts