Besnik Tahiri nuk i sqaron kriteret për përcaktimin e koeficientit


Besnik Tahiri koordinatori nacional për reforma shtetërore në Qeverinë Haradinaj i caktuar për caktimin e koeficientit nuk i ka sqaruar aspak kriteret me të cilat është bazuar në përcaktimin e koeficientit.
Besnik Tahiri i cili ka koeficientin 8 gjatë emisionit Zona e Debatit në Klan Kosova nuk arriti të sqarojë aspak pyetjen e Kirurgut Dr.Arbër Morina se në çfarë kritere jeni bazuar në përcaktimin e koeficientit. Këtë pyetje të Kirurgut Morina, Besnik Tahiri nuk e dinte apo bëhej se nuk e dinte se në cilat kritere është bazuar gjatë vendosjes së koeficientit. 
Tahiri mundohej që përmes largimit nga pyetja të gjente një arsyetim i cili në fund rezultoj bosh dhe aspak domethënës. 
Shihej qartë që Tahiri nuk e ka zbatuar aspak ligjin mbi paga dhe ka vendosur koeficientët duke anashkaluar dhe nënçmuar intelektualët e këtij vendi ose Specialistët e Mjekësisë me 24 vite shkollim përmes vendosjes së koeficientit 5.0 ndërsa për për ministrat me koeficient 8.

Related posts:

Mjekja e QKUK’së shpëton një 27 vjeçar nga Mitrovica, kishte qenë i plagosur
Shqiptarët e bllokuar në Zvicër, ja data e radhës së fluturimit nga Cyrihu
Venulë
Përvetësimi në detyrë
Sulmuesi i Mjekut në Lezhë vetëdorëzohet në Polici dhe pranon fajin
Dr.Istref Plakolli: Ligji për paga ishte karrem i PAN-it për të vjedhur votën e shërbyesit publik
Çka është Organizata e punëdhënësve?
Zinku është shërues i plagëve
Përse nuk duhet vlerësuar Kirurgët vetëm për nga numri i operacioneve?
Inteligjenca Artificiale, platforma izraelite Invertex u skanon trupin dhe u tregon masën e veshjeve
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
Mundësimi i arratisjes së personave të privuar nga liria
Ja ku u krijua Coronavirusi!
Cilat sëmundje duhet të diferencohen me konstipacionin?
KMDLNj: Të pezullohet çdo grevë apo protestë për aq kohë sa zgjatë pezullimi i Ligjit për Paga
Ngjarje tmerri në Greqi, mjekët zbulojnë abuzimin seksual tek foshnja e vdekur nga Siria
Çfarë Tregojnë Duart e Ftohta për Shëndetin?
Ambasada e Kosovës në Itali me njoftim mbi riatdhesimin e shqiptarëve
Çka është Puna e detyruar ose e dhunshme?
What Your Legs Could Be Telling You About Your Heart Health
Skandaloze: Rreth 40 mjekë të përgjithshëm të papunë në Komunën e Gjilanit
Mjekë nga Kosova do të nisen për në Shqipëri
Urdhri Farmacistëve Të Shqipërisë: Farmacitë të hapura gjatë fashës orare të lejuar
Tre ditë pa asnjë të vdekur nga koronavirusi, shtohen të shëruarit
Hierarkia në mes të Ligjit, Kontratës Kolektive, Aktit të Brendshëm të Punëdhënësit dhe Kontratës ...
Sindikalistët thonë se kishte një marrëveshje të fshehtë për pezullimin e Ligjit për pagat
Vipera
Are women getting incorrect treatment?
Sindikatat paralajmërojnë pasoja nëse nuk dalin pagat në muajin dhjetor sipas Ligjit të ri
Çka është shantazhi?
Cilat janë funksionet e gjakut?
NJOFTIM Posa nesër, më 09 prill 2020, është festë zyrtare, me rastin e shënimit të ‘Ditës së Kushtet...
Virologu gjerman: “S’ka asnjë provë që Covid-19 të përhapet kur jeni duke bërë blerje”
Avokati i Popullit ende s’ka vendosur rreth Ligjit për Paga, pranon edhe tri ankesa
Kur je me shëndet nuk i intereson askujt ndërsa kur je i sëmurë interesohen të gjithë për ty
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
A janë reale epidemitë e viruseve?
Skandaloze: Express dhe Monitor.al plasojnë lajm të rremë rreth pagave të mjekëve
A Trainer Answers: What's the Best Workout For Losing Weight?
Gështenjat nuk janë vetëm të shijshme, por edhe të shëndetshme
Tërë ditën e duron dhimbjen ndërsa ora 2 pas mesnate kërkon ndihmë mjekësore te Mjeku
Infermierët në prag të themelimit të Sindikatës
Infemierët janë dora e djathtë e mjekut
Nderojmë sot rënien heroike të bashkëluftëtarit Sadri Zeneli. Ai ishte ndër të parët në Ushtrinë Çli...
Çka është Mitra?
Këta ishin më të dalluarit e Spitalit të Prizrenit, për vitin 2019
21 vite me parë ra në fushën e nderit, heroi i kombit, Agim Ramadani-Katana. Ai do të mbetet përherë...
Qepët mund të ulin rrezikun për sulme të zemrës
Pacientja e falenderon publikisht Kirurgun Dr.Enver Fekaj
Mjeku francez: Ilaçi kundër koronavirusit ekziston dhe është i lirë
Top të paguarit e Telekomit: Një zyrtar ligjor mori pagë mujore 12.300 euro
Rexhajt kanë dhembje të dyfishtë: s' u lejohet dërgimi i kufomës në Kosovë  
Moslajmërimi i personit të akuzuar nga tribunali ndërkombëtar penal
Thirrja e mjekut nga Drenasi: Rrini në shtëpi, së bashku e tejkalojmë këtë krizë
Sugar alters brain chemistry after only 12 days
Mos lani dhëmbët menjëherë pas një vakti
Load Up on Shrooms With These Healthy Recipes
Si duket e ku gjendet shkronja 'C' në gjuhën shqipe, çka janë gjysma dhe çereku në matemat...
Dr.Roza Allabashi, shkencëtarja shqiptare në kiminë e ujit
Ja si na i spiunojnë telefonat ?
s' mundi ta vazhdojë pasaportën për shkak të korobës, kosovarja mund të gjobitet
Gazeta Express dhe Gazeta Shneta sërish plasojnë fake news kundër mjekëve shqiptarë
Mjekët nga Kosova dhurojnë barna e materiale për Shqipërinë
Sot pata një takim me drejtuesit e odave kryesore ekonomike të Kosovës për të diskutuar mbi kërcënim...
Gazetari i RTK-së përkrah fuqishëm grevën e Kirurgëve
Ortopedët nuk thyhen as pas presioneve, vazhdojnë grevën fuqishëm
Infermierët nga Shqipëria e Kosova favoritë për punësimin në Gjermani
Ndërhyrja e shpejtë e mjekëve shpëton 4 të rinjtë e aksidentuar në Valbonë
Studiuesja kineze në Fakultetin e Shkencave, tregon të vërtetën e trishtë për Coronavirusin
SHBA-ja i dhuron 500 mijë maska mbrojtëse Austrisë
Çka është sëmundja Lupus dhe si të shëroheni?
Mjeku Shqiptar bëhet pjesë e Kolegjit mbretëror të Mjekëve Britanik
Kur duhet dhe kur nuk duhet të shkoni në Emergjencë?
Blerim Latifi: Budallologjia kosovare në kohën e coronavirusit
Venopunkturë
Ventrikulit
Koronavirusi arrin në Maqedoni, konfirmohet rasti i parë
Gjatë vizitës në Fushë Kosovë takova edhe Fehmi Gashin i cili është përfaqësues i komunitetit rom. P...
Dyfytyrësia e disa Portaleve dhe Gazetave ndaj Mjekëve dhe Infermierëve
Kirurgët konfirmojnë largimin kolektiv nga Sindikata
Ventrofiksim
Çaj majdanozi për humbje peshe
Vita
Ja kur konsiderohet se Gjyqtari ka kryer shkelje disiplinore!
Qytetarë të nderuar, Ardhmëria e Kosovës është dhe mbetet në integrimet evropiane dhe euroatlantike....
Ja cilat janë efektet çudibërëse të boronicave!
Befason Epidemiologu: Koronavirusi ka qarkulluar që në janar në Shqipëri
Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Romëve. Bota sot kremton historinë, kulturën dhe identitetin rom. ...
Revista “INFERMIERI 2.0”
Kosova ndër vendet që e mban nën kontroll mospërhapjen e fruthit
Shoqëruesi i pacientit: Doktor e kam një rast urgjent - nuk po ka apetit!
Në aeroportin e Vjenës, testi i shpejtë i koronavirusit kushton 190 euro
Koronavirusi s’kursen as mjekët: dy të shuar
Sa para në vit i merr Fedarata Sindikale e Shëndetësisë nga Punëtorët Shëndetësor?
Sindikatat me një kërkesë ndaj qeverisë dhe avokatit rreth ligjit të pagave
Sot dita botërore e shëndetit, sa është pritshmëria për të jetuar e shqiptarëve, si krahasohet me Eu...
E keni dëgjuar më parë? Ja cila është historia e operacionit që zgjati 23 orë
Lamtumirë Cigare!!!
Kollçaku: Ligji i Pagave është ligj elektoral
4 mënyrat për të parandaluar kancerin e lëkurës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji

Tue Jan 29 , 2019
25 lindje janë regjistruar në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës gjatë 24 orëve të fundit. Nga 26 foshnje të lindura, 14 janë meshkuj dhe 12 janë femra. Një nënë lindi binjakë. 8 lindje u kryen me operacion, ndërsa 10 gra u bënë nëna për herë të […]
Gjinekologjia Lindje