Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

loading...


Situata epidemiologjike në Kosovë është duke shkuar drejt përmirësimit. Të paktën këtë e thonë numrat gjatë javëve të fundit, ku për shumë ditë me radhë numri i të shëruarve është më i lartë sa ai i të infektuarve.

Aktualisht janë 9 mijë e 162 raste aktive me koronavirus, shifër kjo më e ulët sesa muajt e kaluar. Dje 109  persona rezultuan pozitivë me COVID-19 dhe tetë të tjerë vdiqën nga kjo sëmundje. /familjajone

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *