Biseduam për fillimin e vitit të ri shkollor

loading...

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, pas takimit që ka zhvilluar me krerët e partive të tjera të koalicionit qeverisës, kryeministrin, Avdullah Hoti, kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj  sot në orët e pasditës,  ka thënë se ky ka qenë një takim i rregullt në mes tyre ku është biseduar për fillimin e vitit të ri shkollor.

në këto e sipër në pyetjen e gazetarëve për daljen e mundshme nga koalicioni të Listës Serbe ai ka thënë se s’ është në dijeni.

“Takim i zakonshëm ndërmjet partenerëve te koalicionit. Kemi diskutuar për fillimin e vitit të ri shkollor dhe çështje të tjera. s’ e di Po qe se Lista Serbe do të dalë prej koalicionit, s’ e kam këtë informatë”, ka thënë ai.

ndërsa, i pari i AAK-së, Ramush Haradinaj, pas takimit s’ është deklaruar për media.loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *