Orari i barnatoreve kujdestare për 15 prill 2020 http://ofk-rks.net/barnatoret-kujdestare-15-04-2020-googl…/…


Orari i barnatoreve kujdestare për 15 prill 2020 http://ofk-rks.net/barnatoret-kujdestare-15-04-2020-googl…/… Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme Zemaj dhe policia ia vënë drynin ‘Kafeve të vogla’ në Prishtinë (0) Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respektuar dispozitat lig… (0) Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të […]

Ambasadori i Gjermanisë, Christian Heldt: Tregoni përgjegjësi duke respektuar masat e sigurisë Vendet e BE-së po kalojnë…


Ambasadori i Gjermanisë, Christian Heldt: Tregoni përgjegjësi duke respektuar masat e sigurisë Vendet e BE-së po kalojnë kohë sfiduese me bllokime si kudo përreth botës. Distanca sociale po tregon se po funkcionon poashtu edhe në Gjermani. Rritja e shifrave të infeksionit në Kosovë nuk është e mirë. Të gjithë mund të tregojnë përgjegjësi duke respektuar […]

Ambasada e ShBA në Kosovë: Është e rëndësishme të respektohen masat e Qeverisë së Kosovës “E dijmë se distancimi social…


Ambasada e ShBA në Kosovë: Është e rëndësishme të respektohen masat e Qeverisë së Kosovës “E dijmë se distancimi social dhe zbatimi i kufizimeve në lëvizjen lokale është duke zgjatur. Por, është shumë e rëndësishme që të vazhdojmë t’i respektojmë masat e Qeverisë së Kosovës dhe komunave lokale, për ta ndalur përhapjen e COVID-19. Do […]

RAPORTI NGA KLINIKA INFEKTIVE-QKUK Në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive, mbrëmë pas mesnatës ka ndërruar jetë paci…


RAPORTI NGA KLINIKA INFEKTIVE-QKUK Në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive, mbrëmë pas mesnatës ka ndërruar jetë pacienti 69 vjeçar nga komuna e Suharekës, i cili ishte pranuar me 10/04/2020 në gjendje të rëndë dhe i cili, përveç Covid-19, kishte edhe probleme kardiake. Sot me 15/04/2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së janë të hospitalizuar 53 pacientë […]

Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respektuar dispozitat lig…


Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respektuar dispozitat ligjore dhe frymën e Aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese, në bazë të rekomandimeve të IKShPK-së, do të marrë masat e paralajmëruara me vendime të veçanta për secilën komunë. Nga data 15 prill (e mërkure), ora 06:00, me qëllim të mbrojtjes […]

IKSHPK: TRE TË SHËRUAR DHE DHJETË RASTE ME COVID-19! Sot më 14 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare …


IKSHPK: TRE TË SHËRUAR DHE DHJETË RASTE ME COVID-19! Sot më 14 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 137 mostra të marra nga Klinika Infektive, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren si dhe nga karantina në Qendrën studentore. Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme […]

Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot më 14.04.2020 janë të shtrirë për mjekim 54 pacientë të sëmurë nga Covid-19. Në pr…


Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot më 14.04.2020 janë të shtrirë për mjekim 54 pacientë të sëmurë nga Covid-19. Në pritje të rezultateve janë 7 raste, kurse 8 raste janë testuar dhe kanë rezultuar negativ për Covid 19. Nga 54 raste të infektuar me Covid 19: • 41 raste janë në gjendje stabile; • 10 […]

Barnatoret kujdestare për 14 prill 2020 http://ofk-rks.net/barnatoret-kujdestare-14-04-2020-ne-go…/…


Barnatoret kujdestare për 14 prill 2020 http://ofk-rks.net/barnatoret-kujdestare-14-04-2020-ne-go…/… Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme Zemaj dhe policia ia vënë drynin ‘Kafeve të vogla’ në Prishtinë (0) Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respektuar dispozitat lig… (0) Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të Ministrisë së […]

Kontribo edhe ti duke respektuar me përpikmëri masat në fuqi!


Kontribo edhe ti duke respektuar me përpikmëri masat në fuqi! Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme Zemaj dhe policia ia vënë drynin ‘Kafeve të vogla’ në Prishtinë (0) Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respektuar dispozitat lig… (0) Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve […]

Adresimi i Ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia në konferencën e sontme për media Prishtinë, 13 prill 2020 Të dashur qy…


Adresimi i Ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia në konferencën e sontme për media Prishtinë, 13 prill 2020 Të dashur qytetarë, Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme Zemaj dhe policia ia vënë drynin ‘Kafeve të vogla’ në Prishtinë (0) Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respektuar dispozitat […]

Të dashur qytetarë Nga data 15 prill (e mërkure), ora 06.00, me qëllim të mbrojtjes së jetës së juaj, në komunat e Repub…


Të dashur qytetarë Nga data 15 prill (e mërkure), ora 06.00, me qëllim të mbrojtjes së jetës së juaj, në komunat e Republikës së Kosovës me vendime të veçanta, hyjnë në fuqi masat rigoroze të lëvizjes me qëllim të pamundësimit të përhapjes së mëtejme të pandemisë Covid-19. Vendimet do të merren për ato komuna në […]

Të dashur qytetarë Nga data 15 prill (e mërkure), ora 06.00, me qëllim të mbrojtjes së jetës së juaj, në të gjithë territorin…


Të dashur qytetarë Nga data 15 prill (e mërkure), ora 06.00, me qëllim të mbrojtjes së jetës së juaj, në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës, hyjnë në fuqi masat rigoroze të lëvizjes me qëllim të pamundësimit të përhapjes së mëtejme të pandemisë Covid-19. Çdo qytetar, nga data 15 prill 2020 së paku deri […]

Mbërrin në Prishtinë dërgesa e dytë e UNICEF-it me furnizime vitale për ta mbështetur reagimin ndaj COVID-19 në Kosovë D…


Mbërrin në Prishtinë dërgesa e dytë e UNICEF-it me furnizime vitale për ta mbështetur reagimin ndaj COVID-19 në Kosovë Dërgesa e dytë me furnizime e UNICEF-it përfshin 1.5 ton pajisje profesionale mbrojtëse (8,900 mantele kirurgjike) për ta mbështetur reagimin e sistemit shëndetësor në Kosovë ndaj pandemisë së koronavirusit. … Prishtinë, 13 prill 2020 Sot, ka […]

Komunikatë për media Prishtinë, 13 prill 2020 Sot me datë 13.04.2020 në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive të QKUK-…


Komunikatë për media Prishtinë, 13 prill 2020 Sot me datë 13.04.2020 në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive të QKUK-së ka përfunduar me vdekje pacientja S.K. (1981) nga Komuna e Istogut, e transformuar në këtë klinikë me datë 12.04.2020 nga Klinika e Kirurgjisë Abdominale pas ndërhyrjes kirurgjikale dhe njëherësh e diagnostikuar me Covid 19. E njëjta […]

Le të mos ja japim Virusit Corona këmbët tona që më pas të na i marrë jetët tona (Adresimi i Kryeministrit dhe Ministrit…


Le të mos ja japim Virusit Corona këmbët tona që më pas të na i marrë jetët tona (Adresimi i Kryeministrit dhe Ministrit të Shëndetësisë lidhur me Covid-19) … Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme Zemaj dhe policia ia vënë drynin ‘Kafeve të vogla’ në Prishtinë (0) Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për […]

Lista e barnatoreve kujdestare për datën 12 prill 2020


Lista e barnatoreve kujdestare për datën 12 prill 2020 Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme Zemaj dhe policia ia vënë drynin ‘Kafeve të vogla’ në Prishtinë (0) Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respektuar dispozitat lig… (0) Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të […]

Njoftim Të nderuar qytetarë, siç jeni njoftuar, sonte është vendosur karantinimi i Prishtinës. Të gjithë banorët të cil…


Njoftim Të nderuar qytetarë, siç jeni njoftuar, sonte është vendosur karantinimi i Prishtinës. Të gjithë banorët të cilët ndodhen jashtë Komunës së Prishtinës, kanë mundësinë të kthehen më së largu nesër (12 prill), deri në ora 17.00. Ju faleminderit për mirëkuptim! Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme Zemaj dhe policia ia vënë drynin ‘Kafeve […]

IKSHPK: GJASHTË TË SHËRUAR DHE TRIDHJETË E TRE RASTE POZITIVE ME COVID-19! Sot më 11 prill 2020, në Laboratorin e Mikro…


IKSHPK: GJASHTË TË SHËRUAR DHE TRIDHJETË E TRE RASTE POZITIVE ME COVID-19! Sot më 11 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 130 mostra të marra nga Klinikën Infektive, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren si dhe nga karantina në Qendrën studentore. Tags: Ministria e Shëndetësisë […]

Ministria e Shëndetësisë fut na karantinë edhe Prishtinën Prishtinë, 11 prill 2020 Nga 94 mostra të testuara sot në Labo…


Ministria e Shëndetësisë fut na karantinë edhe Prishtinën Prishtinë, 11 prill 2020 Nga 94 mostra të testuara sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, për SARS-Cov-2, njëzet (20) prej tyre kanë rezultuar pozitive në Prishtinë Prishtinë, 11 prill 2020 Pas konfirmimit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të 27 rasteve të reja pozitive sot […]

Lista e barnatoreve kujdestare për 11 prill 2020


Lista e barnatoreve kujdestare për 11 prill 2020 Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme Zemaj dhe policia ia vënë drynin ‘Kafeve të vogla’ në Prishtinë (0) Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respektuar dispozitat lig… (0) Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të Ministrisë […]

Njoftim lidhur me personat në karantinën në Qendrën e Studentëve në Prishtinë Prishtinë, 10 prill 2020 Personat të cil…


Njoftim lidhur me personat në karantinën në Qendrën e Studentëve në Prishtinë Prishtinë, 10 prill 2020 Personat të cilët kanë rezultuar dje negativ në Covid 19 të karantinës së Qendrës së Studentëve në Prishtinë do të lirohen në shtëpi për të qëndruar në vetkarantinë edhe për dy javë dhe duke respektuar rekomandimet e MSh e […]

Në Klinikën Infektive, sot më 10 prill 2020 janë të hospitalizuar 44 pacientë. Prej tyre, 40 pacientë janë me Covid 19. …


Në Klinikën Infektive, sot më 10 prill 2020 janë të hospitalizuar 44 pacientë. Prej tyre, 40 pacientë janë me Covid 19. Klinika është në pritje të rezultatave edhe për 4 raste…. Gjatë 24 orëve të fundit janë liruar 25 raste të cilët janë testuar dhe rezultuar negative për Covid 19. Gjendja e pacientëve – nga […]

Prindësia gjatë Covid-19


Prindësia gjatë Covid-19 Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme Zemaj dhe policia ia vënë drynin ‘Kafeve të vogla’ në Prishtinë (0) Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respektuar dispozitat lig… (0) Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, në koordinim parapr… […]

Lista e barnatoreve kujdestare për 10 prill 2020


Lista e barnatoreve kujdestare për 10 prill 2020 Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme Zemaj dhe policia ia vënë drynin ‘Kafeve të vogla’ në Prishtinë (0) Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respektuar dispozitat lig… (0) Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të Ministrisë […]

Njoftim për media Prishtinë, 09. 04. 2020 Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot më 09.04.2020 në orët…


Njoftim për media Prishtinë, 09. 04. 2020 Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot më 09.04.2020 në orët e mbrëmjes, në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj klinike, ka vdekur pacienti Z.I, i lindur më 1948 nga komuna e Gjilanit, i diagnostikuar me COVID 19. Pacienti është pranuar në Klinikën Infektive me datën […]

Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, në koordinim parapr…


Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, në koordinim paraprak me Komunat, për të frenuar përhapjen më tej të COVID-19, nga nesër, 10 prill 2020, në komunat tashmë në karantinë, orari për lëvizjet brenda komunës, për nevojat bazike të qytetarëve do të jetë si në vijim: Komuna e Malishevës 14:00-06:00 […]

Lista e barnatoreve kujdestare për 9 prill 2020


Lista e barnatoreve kujdestare për 9 prill 2020 Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme Zemaj dhe policia ia vënë drynin ‘Kafeve të vogla’ në Prishtinë (0) Vendimet për komunat e rrezikuara dhe për komunat e karantinuara Ministria e Shëndetësisë duke respektuar dispozitat lig… (0) Të nderuar qytetarë, Sipas situatës epidemiologjike dhe rekomandimeve të Ministrisë […]

Njoftim për media Prishtinë, 08.04. 2020 Sot me 08.04. 2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së ka përfunduar me vdekje pac…


Njoftim për media Prishtinë, 08.04. 2020 Sot me 08.04. 2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së ka përfunduar me vdekje pacentja 66 vjeçe, nga Malisheva, e cila ka qenë e diagnostikuar me Covid-19. E njëjta ka pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese…. Kjo është vdekja e gjashtë e shënuar në Kosovë nga Covid-19 Tags: Ministria e […]

Njoftim për media Prishtinë, 08.04. 2020 Sot me 08.04.2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së ka përfunduar me vdekje pace…


Njoftim për media Prishtinë, 08.04. 2020 Sot me 08.04.2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së ka përfunduar me vdekje pacentja 66 vjeçe, nga Malisheva, e cila ka qenë e diagnostikuar me Covid-19. E njëjta ka pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese…. Kjo është vdekja e gjashtë e shënuar në Kosovë nga Covid-19. ————————————————————————————- Saopštenje za medije […]

Karantina në Qendrën e Studentëve-Prishtinë Njoftim nga MSh 4 prill 2020 Gjatë ditës së premte, IKSHPK ka bërë testimin …


Karantina në Qendrën e Studentëve-Prishtinë Njoftim nga MSh 4 prill 2020 Gjatë ditës së premte, IKSHPK ka bërë testimin e 36 personave të karantinuar në Qendrën e Studentëve me datën 19 mars 2020. Tridhjetë e pesë (35) prej tyre kanë rezultuar negativ në Covid-19. Një person ka rezultuar pozitiv dhe i njëjti është dërguar në […]

Adresimi i Ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia, drejtorit të IKSHPK-së Naser Ramadani dhe Drejtorit të Policisë së Kos…


Adresimi i Ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia, drejtorit të IKSHPK-së Naser Ramadani dhe Drejtorit të Policisë së Kosovës Rashit Qalaj para mediave lidhur me Covid-19. Prishtinë, 4 prill 2020 Ministri

Komunikatë për media Prishtinë, 6 prill 2020 Sot me datë 06.04.2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së dy pacientë me CO…


Komunikatë për media Prishtinë, 6 prill 2020 Sot me datë 06.04.2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së dy pacientë me COVID-19 kanë përfunduar me vdekje. Në ora 03:00 ka përfunduar me vdekje pacienti i gjinisë mashkull S. N, 1961, Prishtinë, i cili është pranuar në Mjekimin Intenziv të Klinikës Infektive me datën 04. 04. 2020 transfer […]

Letër falenderimi nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë për Ministrin Arben Vitia lidhur me Covid-1…


Letër falenderimi nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë për Ministrin Arben Vitia lidhur me Covid-19 Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Ambasada e SHBA-së Prishtinë, Kosovë… 3 Prill 2020 I nderuar Minister Vitia: Më lejoni të shpreh mirënjohjen time të sinqertë për përpjekjet tuaja për të përforcuar bashkëpunimin ne ofrimin […]

Komunikatë për media Prishtinë, 6 prill 2020 Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia bashkë priti në takim Ambasadorin e Nor…


Komunikatë për media Prishtinë, 6 prill 2020 Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia bashkë priti në takim Ambasadorin e Norvegjisë, z. Jens Erik Grondahl Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme No related posts.

Ministri Vitia priti në takim krerët e Kuvendit, kryetaren Vjosa Osmani dhe nënkryetaren Arbërije Nagavci Prishtinë, 6 p…


Ministri Vitia priti në takim krerët e Kuvendit, kryetaren Vjosa Osmani dhe nënkryetaren Arbërije Nagavci Prishtinë, 6 prill 2020 Sot Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës Arben Vitia bashkë me zv/ministrat Sreten Trajkoviq dhe Izet Sadikun pritën në takim kryetaren e Kuvendit të Republikës së Kosovës, znj. Vjosa Osmani dhe nënkryetaren, znj. Arbërije Nagavci. […]

07.04. 2020 Në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid 19, në pritje të rezultateve…


07.04. 2020 Në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid 19, në pritje të rezultateve janë 10 raste, kurse janë testuar dhe kanë rezultuar negativ për Covid 19, gjithsej 4 raste. Nga 47 raste të infektuar me Covid -19: • 41 raste janë në gjendje stabile • 4 raste kanë […]

Ftesë për media Prishtinë, 7 prill 2020 Të nderuara media, Të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “…


Ftesë për media Prishtinë, 7 prill 2020 Të nderuara media, Të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” do të mbërrijë një kontigjent i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës epidemiologjike me Covid-19. Me rastin e arritjes së këtij donacioni, […]

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot më 08. 04.2020, gjenden të hospitalizuar 49 pacientë me Covid-19, në pritje të rezultat…


Në Klinikën Infektive, QKUK, sot më 08. 04.2020, gjenden të hospitalizuar 49 pacientë me Covid-19, në pritje të rezultateve janë 8 raste si dhe janë testuar dhe kanë rezultuar negativ për Covid 19, gjithsej 3 raste. Gjatë 24 orëve të fundit janë liruar 18 raste të cilat janë testuar dhe kanë rezultuar negativ për Covid […]

Pako higjienike si ndihmë e solidaritet për familjet e të gjitha komuniteteve Krahas masave të Qeverisë së Republikës së…


Pako higjienike si ndihmë e solidaritet për familjet e të gjitha komuniteteve Krahas masave të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe komunave, në të tërë vendin ka familje të cilat kanë nevojë për solidaritetin e të gjithëve në furnizime sidomos me pako higjienike. Siç dihet shumë prej këtyre produkteve kushtojnë e po ashtu duhen përdorur […]

Turqia e ndihmon Kosovën në luftën kundër Koronavirusit Covid-19 “Ndihma e Turqisë, tregon solidaritet dhe miqësi në kua…


Turqia e ndihmon Kosovën në luftën kundër Koronavirusit Covid-19 “Ndihma e Turqisë, tregon solidaritet dhe miqësi në kuadër të luftës që po përballemi, me COVID-19 në Kosovë, por jo vetëm”, tha Ministri Vitia Prishtinë, 8 prill 2020 Tags: Ministria e Shëndetësisë Postime të ngjashme No related posts.