Category: Vjersha

Vjershë për shkollën

Vjershë për shkollën Poezi për shkollën   Shkolla ime E dua shkollën time, Ku mësova abecenë, Ajo më ngjall kujtime, Rrugën ma rrëfen. Nëse një ditë mua, Më shihni inxhinier,…

Vjershë për 7 marsin

Vjershë për 7 marsin   7 Marsi Festën e mësuesit Ne do ta festojmë Lulet më të bukura Ne do ti dhurojmë. Vijmë tek ti mësuesja jonë Buzëqeshjen ta dhurojmë…

Vjershë për Klasën

Vjershë për Klasën Klasa jonë Klasa jonë, sa e bukur! Plot femije rri e mbushur. Dhe mesuesja me deshire, Na ben nxenes shume te mire. Bankat mbajne libra, fletore, Canta,…

Vjershë për Dallëndyshen

Vjershë për Dallëndyshen Dallëndyshe Dallendyshe mergimtare Shprese e dashur, e bujare. Sa here vjen ti ne pranvere Celin lulet plot me ere. Dallendyshe lozonjare Kur vjen ti moj lajmetare Mbushen…

Vjershë për Manushaqen

Vjershë për Manushaqen MANUSHAQJA Manushaqe vogel, lulezon ne ferra. Lajmeron gjith boten, se erdhi pranvera. Manushaqe e vogel, une te dua shume. Mos e ul ti koken, mos u tremb…

Vjershë për macen

Vjershë për macen Mace moj sa fort të dua, kur me qejf luan me mua. Inat të kam, sigurisht, kur me thonjë me gërvisht. Mace moj shoqe të kam, por…

Vjershë për shiun

Vjershë për shiun Shiu Shi, shi, laga-shi, bjer-o bjer me furi, jepi tokës pak freski! ku ke qenë gjer tani? Presin arat plot me grurë, presin pyjet plot me drurë,…

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.