Çdo 90 sekonda dikush diagnostikohet me kancer – 10 shenjat që duhet t’i dini! – Gazeta Express

Çdo 90 sekonda dikush diagnostikohet me kancer – 10 shenjat që duhet t’i dini!

Related posts:

IKSHP: “Kjo na dërgonë në rritjen e rasteve, ju lutemi kujdes”
Vetëm po të të sëmurëve me coronavirus u mungon vitamina D, urgjentisht duhet t’u bëhet kompensimi
Maskat perfekte për lëkurën që mund t'i bëni në kohë izolimi - Gazeta Express
Argjërimi Për 3 Ditë – Si e Rigjeneron Trupin Dhe Qelizat
Vdes 53 vjeari nga koronavirusi
Shkencëtarët parashikojnë si do të ndikojë rihapja tek epidemia
A mundet coronavirusi të mbijetojë në produktet e grimit?
Haradinaj i falëdenderon institucionet shëndetësore dhe ato të sigurisë
Supa e Nuses – Receta e Shijes dhe Shëndetit të Mirë në Shtëpi
Loja është kundërhelmi i frikës: Si t’i ndihmoni fëmijët në vetizolim
Rasti i fundit në Prizren me COVID-19 është doganier
“s' kemi pasur dëshmi që 26 vjeçari vuante nga ndonjë sëmundje”
Çfarë është lupus?
Itali/323 viktima e 2,086 raste të reja në 24 orë
Dorëzonja, Lulja Mike E Organizmit Dhe Shëndetit
COVID-19: Numër rekord i rasteve pozitive, vetëm sot 79 raste
Vetëm po të keni këto shenja, atëherë nevojitet të pini më shumë ujë
COVID-19, A Duhet Ta Lajmë Trupin Aq Shpesh Sa Duart?
Reçel Shtëpie me Mana të Zinj – Receta e Ëmbël dhe e Shpejtë
CDC shton në listë edhe gjashtë simptoma të tjera të koronavirusit
Kujdes! Mund të infektoheni me koronavirus në tualet: Nuk bën të veproni kështu, të gjithë e kemi kë...
Vaj Ulliri Për Flokë Të Shëndetshëm E Plot Shkëlqim – Si Ta Përdorni
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 6 Maj 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
Antibiotik i fuqishëm natyror, po cilat janë 6 gabime në përdorimin e hudhrës
Kura Natyrale Për Pastrimin e Mëlçisë Dhe Organizmit Në Pesë Ditë
Shpresë në Spanjë – Bie numri i viktimave nga koronavirusi
Telefono falas në nr 03820080890, ndaje shqetësimin tënd me psikologun
5 TË SHËRUAR DHE 6 RASTE ME COVID-19 NË KOSOVË!
Policia arreston 55 persona pasi nuk respektuan vendimet e Qeverisë
14 Maj 2020/ Informacion i përditësuar për koronavirusin COVID-19 – Instituti i Shëndetit Publik
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 18 Maj 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
TETË TË SHËRUAR DHE NJËZET E GJASHTË RASTE ME KORONAVIRUS NË KOSOVË!
Statuja e Jezu Krishtit në Brazil vishet me flamurin kuqezi për të shpërndarë shpresë
Gjatë kohës së pandemisë, fëmijët po shohin më shumë pornografi
Dy persona të shtrirë në Klinikën Infektive janë në gjendje të rëndë
Danimarka vendi i parë në Evropë që rihap shkollat, rregullat e reja që duhet të zbatojnë nxënësit
Çfarë Kanë Të Përbashkët Avokado Dhe Banania
Si ta përmirësoni frymëmarrjen Vetëm po të infektoheni me COVID-19
Peshku tretet për 60 minuta, mishi për tri orë, për sa kohë tretet çdo ushqim në trupin tonë
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 12 Maj 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
Këshillat e mjekut: Si të mbrohen shtatzënat nga COVID-19
Aciditeti Dhe Urthi – Shkaqet Dhe Hapat E Thjeshtë Për Qetësim
Italia vazhdon luftën kundër COVID19, 369 viktima në 24 orë
Franca regjistron numrin më të lartë të vdekjeve në në të ardhmen në Europë
Vëren se po rrëshqisnin gurët nga kodrat, burri nga India filmon skenën tronditëse
Studimi i fundit i mjekësisë gjermane rreth agjërimit
Ministria e Shëndetësisë deklarohet për vdekjen e 26-vjeçarit nga Gjilani
Mos e pini kafen esëll, njihuni me disa nga pasojat
Çfarë i Ndodh Organizmit Vetëm po të Konsumoni Një Lugë Mjaltë Herët Në Mëngjes
Biznesmeni harron të fikë kamerën, zhvishet dhe bën dush në sy të presidentit
Biskota me Tre Perberës – Të Shijshme dhe Të Shpejta
Bixhoz dhe drogë, policia kap 13 persona në Prizren
Meta: Çdo masë kufizuese dhe ligj i ri, në përputhje me Kushtetutën
Pastrimi sezonal përmirëson shëndetin tuaj
Dëmet Që Shkakton Përdorimi i Freskueses Për Shëndetin
Kjo është 101-vjeçarja që mposhti gripin e derrit, kancerin dhe koronavirusin
Shkencëtarët: Rrezet e diellit arma sekrete kundër koronavirusit
Kirurgu nga Suhareka operon presidentin Thaçi
Si ta pastroni blenderin
Detaje për vdekjen e gruas shtatzënë
Erin, vetëm 6 muajshe përballet me një betejë të ashpër
Covid-19, boshatisja e sediljes së mesit do të rritë deri në 50% çmimet e biletave të avionëve
2 mjekë publikojnë videon, ja si duket në vijën e frontit të luftës me koronavirusin
Rritet sërish numri i viktimave në Itali nga koronavirusi
Rritet numri i të prekurve me Covid-19 në Greqi, humbin jetën edhe tre persona
E pranon medaljen 74 vjet pasi e fitoi atë
Studimi i ri konfirmon: Deri tani asnjë fëmijë s' ka transmetuar coronavirusin te personat e rritur
Vendoset për herë të parë stenta në enë të gjakut në tru në QKUK
Besnik Peci : “NA VRAU COVID 19, VIRUSI Pandemik APO Virusi “INFODEMIK”
Kulaç i Ngrohtë i Lyer me Vezë – Mënyra e Shijshme  e Përgatitjes
Ndërron jetë një tjetër paciente viktima e 23 në Shqipëri nga COVID-19
Disa nga shkaktarët e dhembjes së lukthit
Mitrovicë, 500 familje ndihmohen nga dy biznesmenë
Tiramisu Shtëpie Me Çokokrem – Ëmbëlsia Më Delikate Në Një Pjatë
Kura me 12 Limonë Dhe Hirrë Për Tretjen Dhe Shëndetin E Stomakut
Të Mos Pish Ujë – Shkaku Kryesor i Sëmundjeve Mbi Të 50-tat – Çfarë Duhet Të Bëni
Tre Lugë Vaj Ulliri në Ditë për Tensionin e Lartë, Gjakun dhe Tretjen
Si u shërua nga koronavirusi pacienti me kancer në mushkëri
Doktori ka zbuluar teknikën e frymëmarrjes, e cila mund të zbutë simptomat e sëmundjes Covid-19
Pas rihapjes, kishat në Greqi kremtojnë Pashkët një muaj me vonesë
Shkencëtarët kanë ardhur deri te zbulimi! Coronavirusi përdor sheqernat për të mashtruar sistemin im...
Klinika e Onkologjisë ofroi 40 mijë shërbime mjekësore për 9 javë
FOTO: Rama bën gafën në Twitter dhe e fshin menjëherë, shpërthejnë komentet: Të të rrojë…
Në SHBA vetëm sot 1 mijë e 90 të vdekur nga COVID-19
Edhe ngjyra e urinës mund të tregojë infeksionin me koronavirus
Aksesorët Që Ju Duhen Për Një Mini-Palestër Në Shtëpi
Pse s' nevojitet të bëni masazh kur jeni i sëmurë – Gazeta Tribuna
Shqipëria ndihmon sërish Italinë, nisen edhe 60 infermierë
Si Të Dalloni Në qoftë se Karkalecat e Detit Janë Të Freskët
Vdekja te Sanatoriumi, Ministria e Shëndetësisë: Pacienti nuk ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19
Ky është ‘testi shtëpiak’ për koronavirusin
Biskota të Kripura me Borzilok – Mos i Lini Pa Provuar
I mbijetoi ‘Gripit Spanjoll’, 108-vjeçari fiton betejën e dhe me Covid-19
Kompanitë farmaceutike në garë për testin e COVID-19
IKSHPK bën thirrje për kujdes ndaj rriqrave
Si Ta Bindni Veten Që Të Pini Më Shumë Ujë
Vdes doktoresha Eliza Salihu – Ferati
Lajm i keq: Rritet numri i rasteve dhe i vdekjeve në Itali
Përse Janë Shtuar Ëndrrat e Frikshme Gjatë Karantinës
Jeton i izoluar në hotelin e luksit! Detyra e tij? Të hapë rubinetat për 5 minuta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Keni ethe dhe kollë? Gjashtë hapat që duhet të ndiqni kur jeni në shtëpi - Gazeta Express

Tue Apr 7 , 2020
Keni ethe dhe kollë? Gjashtë hapat që duhet të ndiqni kur jeni në shtëpi Related posts:Tre infermierë të urgjencës në karantinë, transportuan të aksidentuarin që ishte me CoVid-19Pse s' nevojitet të mbani doreza në supermarket?Bukë e Mbushur me Djathë dhe Hudhra e Pjekur në FurrëRihapet Italia – 4.4 milionë njerëz […]