Çfarë është VIS? – Fjalori mjekësor

VIS

Fuqi, forcë energji.

Related posts:

Ikja e trurit: A do t’i fikë dritat mjeku i fundit që largohet nga Kosova?
Shpikja e shkencëtarit shqiptarozviceran, në shërbim të luftimit të koronavirusit
Njoftim lidhur me shërbimet konsullore në Ambasadën e Kosovës në Austri
Kurz: Së shpejti do të hapen edhe kufijtë
#CME SAQ INDUCTION AGENTS Which of the following inhibits 11-Beta-Hydroxylase !? A. STP... B. Pro...
Thirrja për rezistencë
Heqja dorë nga duhanpirja gjatë pandemisë, rritë shanset për të luftuar kundër coronavirusit
Situata epidemiologjike me influencë sezonale 2018/2019 në Kosovë
Studimi i Klorokinës në dozë të lartë ndërpritet për shkak të efekteve toksike
Me “Prison Art” e bëjnë botën më të bukur dhe më të përgjegjshme
Analiza e fajit! 1. Kam punuar shumë për koalicionin LVV-LDK. Kam shku aq larg, sa edhe babës ju k...
GJASHTË TË SHËRUAR DHE GJASHTË RASTE ME COVID-19! Sot më 03.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjis...
Himalajet, të dukshme në Indi, për herë të parë pas 30 vitesh |Revista Monitor
Konfirmohet, dy raste me koronavirus në Kosovë
Gjysmë milion euro ryshfet nga mjekët gjermanë
10 drogat më të rrezikshme në botë
Mjekët shërbëtorë të pacientëve, jo të oligarkëve!
Në Kinë kërkojnë ndihmë 10 mësues shqiptarë
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot në takim amb...
Çka është Këshilli Ekonomiko-Social?
Mesazhi prekës i mjekëve dhe infermierëve të Infektivës
Për ty qytetar i pabindur
Alarmante: Numër i madh i tradhtive bashkëshortore te Shqiptarët
Ja cili Mjek shkruan për librin e parë universitar në Kosovë për SËMUNDJET INFEKTIVE
Shkencëtarët kanë gjetur diçka të çuditshme në eshtrat e të rinjve
Sëmundja e sheqerit (diabeti) dhe agjërimi gjatë Ramazanit
Edhe në Qendrën e Studentëve sot pashë nga pranë masat që janë marrë për t’u kujdesur për kosovarët ...
Urologët janë akoma në grevë
Vampirizmi energjetik
Selman Waksman, nobelisti që shpëtoi botën nga turbekulozi
Ky burrë ka shëruar 5 mijë njerëz nga kanceri për 90 ditë, luftoi kundër qeverisë dhe doktorëve e ko...
Vendimin për shqiptimin e masave ndëshkuese për shkeljen e detyrave të punës
Tahiri: Shfuqizimi i Ligjit të Pagave rikthen kaosin dhe ka pasoja të paparashikueshme
FMN, e shqetësuar me Ligjin për pagat, viti 2020 problematik
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
Gjermania kërkon Mjekë shqiptarë
Me 15 maj hapen bizneset e hotelerisë në Austri – ja rregullat e reja
Mjeku nga Kosova merr mirënjohje nga Gjenerali i NATO-së
Pse paraqitet dhimbja në pjesën e poshtme të abdomenit ose pelvikut?
Burnout Sindromi te Kirurgët e Përgjithshëm të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës
Shkon në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë trajneri i boksit Skënder K...
Me masat e reja të Ministrisë së Shëndetësisë, në emër të parandalimit të Covid-19 dhe menaxhimit të...
Why Has Medicine Become Such a Miserable Profession?
Rukiqi: Vendimi për rritje të pagave ka qenë i gabuar
Dr.Salih Krasniqi demanton fuqishëm Gazetën Shneta
Konkursi Publik
Dr.Fatmir Salihu: Kolikat infantile
Rasti i parë me AH1N1 në Durrës
Vendet në të gjithë botën po vuajnë për mungesën e infermierëve
Venosklerozë
Venoz - Fjalor Mjekësor
Venerolog
Më mirë këtu atje? Flet mjeku kosovar, i cili qe 10 vjet punon në Gjermani
Mjeku austriak largohet nga salla në gjysmë të operacionit, pacienti vdiq
Koronavirusi/ OBSH i trembet më të keqes: Bota të përgatitet për pandemi
Gjermania miraton ligjin për imigrim të punëtorëve, interesohen kosovarët
Vazhdimi i punësimit
Kirurgët vazhdojnë t'a braktisin QKUK-në - kësaj here dy përnjëherë
Diaspora shqiptare shembjen e Teatrit Kombëtar e sheh si akt të pahijshëm, kërkon të drejtën e votës
Kapen shqiptarët në klubin që punonte “normalisht” përkundër pandemisë
Si mund të zbulohet shpejt kanceri i gjirit?
Në ditën botërore të gruas shuhet një grua, një nënë dhe një mjeke
Arsyet kryesore pse një qasje e re e Lidershipit, bazuar në të dhënat më të reja nga Neuroshkenca, ë...
Shkrimtari shqiptar Julian Zhara fiton çmimin “Lermontov” në Itali
Ja sa është paga e Specialistit në Sarajevë!
Jeta apo Kushtetuta? Drejtori i IKSHP arsyeton masat për parandalimin e COVID-19
Çka është Puna e detyruar ose e dhunshme?
Numri i të infektuarve në Austri bie nën 1 mijë persona
Fëmija i parë i lindur në vitin 2020 në Prizren është vajzë
Gjatë fundjavës dhe sot kam kontaktuar dhe biseduar në telefon me të gjithë kryetarët e komunave të ...
Ja pse nuk iu merr gjumi edhepse jeni të lodhur!
Mjeku kosovar kritikon Qeverinë: Koronavirusi vret, merrni masa të shpejta!
Dallimi i pagës së infermiereve në Kosovë dhe në shtetet tjera
Australia ua ndalon hyrjen të huajve që kanë qenë në Kinë
Lëre beben të qajë
Çka shkaktohet tjetër përveç infeksioneve në leukemi?
Sot pata një takim me drejtuesit e odave kryesore ekonomike të Kosovës për të diskutuar mbi kërcënim...
Rezultatet e testeve për COVID-19, mbi 50 raste të reja
Familje e nderuar Beqiri, miq, dashamirë e bashkëluftëtarë të Komandant Dardanit, sot, kombi ynë ësh...
Malisheva po vlerësohet si bombë biologjike
Ja kush ishte i pari që pohoi se lia e ujit bie vetëm një herë dhe nuk përsëritet!
Ruaju se po shkrihesh, profesor! Plot elan për jetë, Isa Mustafa ish çu para sabahut, ish bë gati m...
Mjekët italianë kanë arritur të izolojnë koronavirusin.
Kosovarët ia mësyjnë psikiatrisë
6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë
Partia Demokratike e Kosovës vazhdon intensivisht reformën e saj të brendshme, pavarësisht situatës ...
Çfarë është kanceri i gjirit?
Kosova ka nënshkruar marrëveshje, kurse Serbia ia ka ndaluar Gjermanisë t’ia marr infermierët
Mosdhënia e ndihmës personit të lënduar në fatkeqësinë e trafikut publik
Shoqata “Nënë Tereza” në Londër shpërndan ndihma për anëtarët e diasporës
Banorët në kërkim të një mjeku
Votat e deputetëve për amendamentet për koeficientët e punëtorëve shëndetësor
Skandaloze: Mjeku abuzoi seksualisht me fëmijët për 10 vjet
Studiuesit zbulojnë virusin unik në Zvicër, ja si shpjegohet
Nuk do ta besoni: Kaq i ka kushtuar Qeverisë mbledhja në Prevallë
Mashtrimet me „Kurzarbeit“ i kushtojnë miliona euro Austrisë
Spitalet Rajonale e mbingarkojnë QKUK-në me raste që kanë mundur të kryhen në ato Spitale
80% e Mjekëve të anketuar janë gati të....
Eksperti i shëndetit publik Dasho: Masat aktuale të ezauruara, momenti të përdorim ato inteligjente
Në disa kantone të Zvicrës vijon mësimi online në gjuhën shqipe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Veshka Policistike

Wed Jan 30 , 2019
VESHKA POLICISTIKE Keqformim i lindur i veshkave që karakterizohet me degjenerim cistik të tyre. Related posts:Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të KosovësJa nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publikAmanit, arsimtar, prindër, kujdes!Mjekët: Përtej duartrokitjeve, qëndroni në shtëpiVakitë në QKUKKosova do të ketë numër të tmerrshëm […]
Fjalori Mjekësor