Shëndeti
Tue. Mar 28th, 2023
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

Çfarë lloj kanceri mund të shkaktojë ascit?

Disa lloje të kancerit, si kanceri i vezoreve, i pankreasit, i mëlçisë dhe i zorrës së trashë, kanë më shumë gjasa të shkaktojnë ascit. Cilat janë simptomat dhe komplikimet e ascitit? Pacientët mund të përjetojnë ënjtje dhe shtrëngim të barkut, ndjesi të ngopur kur hanë, të përziera ose gulçim.

You cannot copy content of this page