Sat. Jul 2nd, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Hudhra

Çfarë mund të shërojë hudhra?

Hudhra përdoret tradicionalisht për të trajtuar ftohjet dhe kollën.

Është raportuar gjithashtu se hudhra forcon sistemin imunitar dhe ndihmon në lehtësimin e simptomave të astma .

Mjekësia tradicionale arabe rekomandon hudhrën për të ndihmuar në trajtimin e sëmundjeve të zemrës, presionit të lartë të gjakut, artritit, dhimbjes së dhëmbëve, kapsllëkut dhe infeksioneve.

You cannot copy content of this page