Shëndeti
Tue. Mar 28th, 2023
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

Cila është arteria më e madhe në trupin e njeriut ?

Arteria më e madhe në trupin e njeriut është Aorta.

You cannot copy content of this page