Sat. Jun 25th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

tensioni i lartë i gjakut (hipertensioni) shpesh s’ shfaq simptoma të dukshme, mirëpo mund të rezultojë në çështje serioze shëndetësore.

Mbajtja në kontroll e presionit të gjakut mund të ndihmojë në parandalimin e situatave të rënda shëndetësore shkruan Express.co.uk, transmeton Familja jonë.

Personat që përballen me hipertension, duhet të kenë parasysh disa prej shenjave paralajmëruse e një nga ato është ulja e qarkullimit të gjakut në këmbë, thonë specialistët.

Shenjat paralajmëruese janë:

-Mungesa e një nuance normale të lëkurës,

-Ngërçe pas ushtrimeve,

-Lodhje,

-Ndryshim në peshë,

Me kusht që keni vërejtur se keni këmbë të ftohta, konsultohuni me mjekun tuaj, pasi është një shenjë që lidhet me një gjendje shëndetësore. /Familjajonë/

[ad_2]

You cannot copy content of this page