Sun. Nov 27th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

Cilat janë shenjat dhe simptomat e tuberkulozit?

Një nga shenjat më tipike të tuberkulozit është një kollë e vazhdueshme, e cila zgjat më shumë se tre javë dhe sjell gëlbazë, e cila mund të jetë e përgjakshme.

Simptoma të tjera të tuberkulozit përfshijnë:

  1. Humbje peshe

  2. Djersitjet e natës

  3. Temperaturë të lartë

  4. Lodhje dhe lodhje

  5. Humbje e oreksit

  6. Drejtshkrimet në qafë

Nëse keni një kollë të përgjakshme ose një kollë që zgjat më shumë se tre javë, duhet të shkoni te mjeku i përgjithshëm.

You cannot copy content of this page