Wed. Jun 29th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Cilët janë shkaktarët kryesorë të ishemisë së trurit?

Shkaktarët kryesorë të ishemisë së trurit janë: arteroskleroza, embolia e arterieve të trurit, vaskuliti.

Shkruan: Dr. Hajriz RudariKirurg Vaskular

Lexo më shumë: Sëmundja e arterieve karotide

Leave a Reply

You cannot copy content of this page