Çka është Kontrata e Punës?Kontrata e Punës është akti individual e cila lidhet ndërmjet punëdhënësit dhe të punësuarit, me të cilën rregullohen të drejtat, detyrat dhe përgjegjësitë që rrjedhin nga marrëdhënia e punës
në pajtim me ligjin e punës, me Kontratën Kolektive dhe me Aktin e Brendshëm të Punëdhënësit;

Related posts:

Ndërroi jetë Agim Ramadani, mjeku i parë ligjor shqiptar në Maqedoni
New treatment extends lives of people with most common type of liver cancer
https://bbc.in/2V5ifYM
Ju lutemi rrini në shtëpi! Jemi në fillim të prillit, moti po përmirësohet prandaj lusim qytetarët...
A paraqitet fruthi edhe te të rriturit?
Gëzuar Pashkët katolike, një ndër festat më të mëdha për të gjithë besimtarët e krishterë. Kjo festë...
Lezhë/ Shërohen infermierja dhe sanitarja të infektuara me Covid, asnjë rast i ri
Pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të veprimtarit të shquar, Rexhë Xhakli. Xhakli tërë jetën ia ku...
E pranon edhe Trump: New York një katastrofë, hotele e stadiume do kthehen në spitale
Vermiform
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Në Itali, mbi 2.000 punonjës mjekësorë me koronavirus
Çka është i punësuari?
Në fshatin Pastasel të Rahovecit, 21 vjet më parë, u vranë dhe u masakruan 106 civilë të pafajshëm t...
Çfarë është kanceri i gjirit?
“Wiener Linien” ua vazhdon biletat studentëve deri në shtator
Shtetet me pagat më të larta për Mjekët
Shënohet viktima e parë e Coronavirusit në Evropë
QKMF e Rahovecit përfiton dy EKG nga kontigjenti Italian i KFOR-it
Në disa Spitale Rajonale gjatë ndërrimit të pasdites dhe natës mungojnë ekzaminimet laboratorike dhe...
EKSKLUZIVE, PRESIDENTI THAÇI NË PRESSING
Ja sa dënohet punësimi i personave të infektuar me sëmundje ngjitëse
Ventrikul, Ventrikulo
Grafitët më emocionues për pandeminë në të tërë botën |Revista Monitor
Cila nga strukturat e dhëna nuk ka sytha?
Drejtori i ShSKUK-së ua ndalon punëtorëve shëndetësorë të kërkojnë pagën jubilare
QKUK: Rikthehet në punë aparatura e radioterapisë
LDK është indiferente ndaj vdekjes. 1. Njoh shumë vajza e gra që janë më pak të ditura se unë por i...
Gjinekologu Ahmeti u shënjestrua pa të drejt për rastin e të dhunuarës në Drenas
Ja si janë provimet e Fakultetit të Mjekësisë!
Visceral
Pagat nuk iu rritën, mjekët ia mësyjnë Gjermanisë
Edhe tre mjekë të tjerë fitojnë betejën me Covid-19
Virusi vdekjeprurës/ Çfarë dihet deri më tani?
Fjolla Spanca:Nuk pranohen urimet!
Baba Vanga parashikoi 23 vjet më parë virusin në Kinë dhe tërmetin në Turqi!
Skandaloze: Në Mitrovicë i mituri rrah nënën e tij
2 mjekë për 200 vizita në 24 orë
Infermierët dhe Edukimi në vazhdim
Bashkia e Vjenës dhuron 50 euro kuponë për familje për të dalë në kafene dhe restorante
Dr.Nderim Salihaj: Disa nga format e trajtimit të lëndimeve të gjymtyrëve që i hasim në popullatën t...
Të gjithë e keni në oborr, por nuk e dini se është shumë më efektive sesa kimioterapia
Dr.Desaret Murati: inhibitorët e pompës protonike prolongojnë diagnostikimin e kancerit të lukthit
Ja sa dënohet falsifikimi i dokumentit zyrtar
Historia e një foto që ndryshoi botën
Koronavirusi, mesazhi kuptimplotë nga një infermiere italiane
Ventrikulit
Sulmohet mjeku Mejdi Zeqiri nga disa romë në Bujanoc
Spitalet Rajonale e mbingarkojnë QKUK-në me raste që kanë mundur të kryhen në ato Spitale
Zvicra numëron 2 milionë e 125 mijë të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?
10 Theniet më të bukura për infermieret
Mjeku Shqiptar me 13 tituj shkencor
Ja në cilin vend QKMF do të punoj pandërprerë!
Rreziku për sulm të zemrës: Mungesa e gjumit ndërlidhet me shëndet të dobët kardiovaskular
Ja cila vitaminë e ndalon dhimbjen e shpinës!
Për herë të parë nga marsi, sot zero raste me COVID-19
Kirurgët: Grevë deri në fund
Gjermania me nevojë urgjente për fuqi punëtore të kualifikuar
Marrja e ryshfetit
Më mirë këtu atje? Flet mjeku kosovar, i cili qe 10 vjet punon në Gjermani
Mbi 500 mjekë të prekur nga virusi, qeveria kineze kërkon të fshehë shifrat për personelin
Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Pothuajse 100 të shëruar nga Covid-19 në Shqipëri
Ventrikulografi
Ikja e mjekëve jashtë Kosovës/ Komuna e Suharekes hap konkurs për gjinekolog por asnjë aplikantë
Bashkohen një avokat dhe një mjek dhe … prodhojnë çokollatën për diabetikët
QKUK- Shskuk info
Vdes një mjek në Kinë nga Coronavirusi
Turistët kinezë mbërrijnë në Kroaci
Gazetari Adriatik Kelmendi i bie pishman..
Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital
Metodat moderne për kujdesin ndaj lëkurës
ProCredit Bank, dhuron 25 mijë euro donacion me masa mbrojtëse kundër Covid-19 ProCredit Bank, ka dh...
Ja sa fëmijë kërkuan ndihmë në emergjencë pediatrike!
Nënat shqiptare vendosin rekordin në Europë, kujdesen më shumë se kudo tjetër për fëmijet e tyre
Ja pse themi ‘shëndet’ kur teshtijmë!
Can This Weight-Loss Pill Really Help You Lose Weight?
Ushqimi për diabetikët apo për të sëmurët që vuajnë nga sheqeri
Ndalimi i punës së detyruar ose të dhunshme
Venosklerozë
Studentët izraelitë zhvillojnë sistemin që nuk të lejon të harrosh fëmijët në makinë
Dr.Çlirim Berisha: Qytetarët po e neglizhojnë rrezikun që tashmë është global
Hashim Thaçi: Përpëlitjet e Kurtit
Gjermania miraton ligjin për imigrim të punëtorëve, interesohen kosovarët
Acidi folik
Vertebër
Ministria e Shëndetësisë: 29 raste të reja me COVID-19, shkon në 18 numri i viktimave në vend
Kurti uron Fitër Bajramin, në veçanti uron mërgimtarët që s' munden të vijnë kësaj here në Kosovë
Ruzhdi Shkodra: Shqiptarët të vetmit në botë që i mbrojtën hebrenjtë
A po institucionalizohet që vdekja e pacientit kosovar të bëhet në Sptalet e Rajonit në duart e mjek...
Ja çfarë kërkese Kirurgu Dr.Salih Krasniqi ka për mediat!
Jeta apo Kushtetuta? Drejtori i IKSHP arsyeton masat për parandalimin e COVID-19
QKUK në grevë, qytetarët të mllefosur
Mjeku shqiptar që po bën revolucion në fushën e kirurgjisë laparoskopike
Dhëndri i shqiptarëve zgjidhet President i Parlamentit të Republikës së Gjenevës
🙏
Këtë vit do të hapen dy konkurse për specializime në QKUK
Ndikimi i ndërhyrjeve estetike në jetën psikike dhe emocionale të pacientëve
Mjekja që la vendin për Gjermaninë, tregon për kushtet e punës dhe sa paguhet ajo
CELL SAVER tani edhe në QKUK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Çka është Praktikanti?

Wed Mar 11 , 2020
Praktikanti është personi i kualifikuar i cili themelon për herë të parë marrëdhënie pune, me qëllim që gjatë  punës praktike të aftësohet për punë të caktuara; Related posts:Lutuni për mjekët dhe infermierët që të jenë mbinjerëzorëShkencëtarët australianë nisin provat për dy vaksina të mundshmePërsëri specializantët ankohen se nuk janë paguarGabimet […]