Çka është Paga?

Paga është shpërblimi ose fitimi i çfarëdo niveli të llogaritur e shprehur në para për të punësuarin;

Related posts:

Çka është Kontrata e Punës?
Portali Insajderi shpif pacipërisht ndaj Mjekëve
Haraqija: Isa Mustafa duhet të dërgohet te një mjek, po e duron shumë Kurtin
Sukseset s'ndalen: kthehen në funksion të plotë sallat e Ortopedisë
Sot vizitova Ferizajin për të shprehur personalisht mirënjohjen ndaj personelit shëndetësor, që me p...
Unë jam Kirurg!
Sot, 21 vjet pas rënies heroike, me respekt të thellë e kujtojmë Agim Ramadanin, njërin prej strateg...
Skuqjet në fytyrë
Ushqimi dhe të sëmurët me ulçerë
Dr.Asllan Tahiraj:Koronavirus, ose ‘‘virusi me kurorë‘‘
Ndërroi jetë Agim Ramadani, mjeku i parë ligjor shqiptar në Maqedoni
Oda e Infermierëve të Kosovës e dënon sulmin ndaj dy infermierëve!
Alarmohet Italia, 45 persona të prekur nga koronavirusi që nga mëngjesi
Kur gratë shkelin gratë...
10 këshilla për parandalimin e ftohjes
Filipçe: Nuk është e vërtet se mbi 400 mjekë janë larguar nga vendi
Syla:Politikanët kosovarë qëllimisht po i largojnë mjekët nga Kosova
Mangoja mbron lëkurën dhe flokun tuaj
Burnout Sindromi te Kirurgët e Përgjithshëm të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës
Spital të ri për kirurgjinë, mjeku: Kemi punuar me automatik te koka
Gabimet që mund t’i bëni për t’u mbrojtur nga dielli
Nga Zvicra në Kosovë dhe anasjelltas, në kohë pandemie
Vestibulumi labirinthor
Moslajmërimi i veprave penale apo kryesve të tyre
Shkencëtarët turq prodhojnë ilaç për Parkinsonin dhe Alzheimerin
A ekzistojmë apo jo? Pyetja që po i mundon shkencëtarët
Shkencëtari Japonez, fitues i çmimit Nobel, tregon se si pastrohet trupi gjatë Ramazanit
Do të hapen kufijtë, shkollat e çerdhet
Të dashur miq, Tani kur deklarata nga Shtëpia e Bardhë qartësoi gjithçka rreth të sotmes dhe të ard...
Rritet bilanci/ Raportohet viktima e 6-të nga koronavirusi në Itali, 230 të prekur
Eksperti i shëndetit publik Dasho: Masat aktuale të ezauruara, momenti të përdorim ato inteligjente
Doktori kosovar godet Edi Ramën/ Nuk mbahet qurani një natë para Bajramit
Një javë blackout shëndetësor do i mësonte këtij shteti dhe këtij populli se pse është e shenjtë blu...
Nasim Haradinaj akuzon “komandantët e PAN-it”
Çfarë duhet bërë në prezencë të një Vampiri të energjisë?
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën tur...
Version spontan
Sqarim nga Klinika Infektive QKUK
Skandaloze: Pacientët me infeksione urinare po udhëzohen në Emergjencë (te Urologu ose Kirurgu)
Pas dërgimit në Kushtetuese të Ligjit për Pagat, SBASHK-u nuk përjashton grevat në arsim
75-vjeçari i nervozuar me mjekët, i quan “sorra të larme”
A do të dalin pagat me rritje: Vjen përgjigja nga Ministria e Financave
Koronavirusi prek edhe remitencat e diasporës në Kosovë
Përgjimi: "vëzhgimi" nga larg
E drejta e grevës - Ligji i Punës
Zvicër: Mjekët fitojnë miliona, invalidët i shpallin të aftë për punë
Analiza e fajit! 1. Kam punuar shumë për koalicionin LVV-LDK. Kam shku aq larg, sa edhe babës ju k...
Në pritje të vaksinës, shkencëtarët rendin të zhvillojnë trajtime kundër COVID-19
Giving TB vaccine intravenously boosts efficacy
Tjetër sukses: Klinika e Alergologjisë me hapësirë moderne
Çka është Puna e detyruar ose e dhunshme?
Shkrimtari shqiptar Julian Zhara fiton çmimin “Lermontov” në Itali
Nuk burgosen doktorët, o të mjerë!
Mirë se vini në “Universin e Lindës”
Ligji i Pagave: Nesër mblidhen Këshillat Drejtues të tri sindikatave
Shoqata “Nënë Tereza” në Londër shpërndan ndihma për anëtarët e diasporës
Ku po gabohet me Infermierinë e sotme
Paralajmërojnë sindikatat: Pagat me rritje ose nisim grevën
Mjekët i gjetën qindra krimba në tru, shkaktuar nga konsumimi i ushqimit më të përhapur
Vakitë në QKUK
Shqiptarët mes 4 popujve më të stresuar në botë
Fakte mbi vaksinën antigrip💉
Enlirat Duraku:besoj në profesionalizmin e Dr. Arbër Morina
Shtohet numri i viktimave nga koronavirusi, humb jetën 84-vjeçarja tek Infektivi
Cilat mosha zakonisht i atakon fruthi?
Which operations can restart first? New guide could help hospitals decide
Takim i përbashkët në mes kryesive të dy shoqatave
Ja si t'i mbroni sytë e fëmijëve tuaj!
Sa para fitojnë Mjekët në Gjermani?
Qepët mund të ulin rrezikun për sulme të zemrës
Demenca frontotemporale
Ikja e mjekëve jashtë Kosovës/ Komuna e Suharekes hap konkurs për gjinekolog por asnjë aplikantë
Zvicër: Shoqata “Swiss Albania Event” organizon expo-online “Trego trashëgiminë tënde"”
OBSH: Duhanpirja vret çdo vit 7 mln njerëz
Mjeku shqiptar, Taulant Muka zbulon terapinë për të luftuar menopauzën
Ja në sa milion arrin popullsia e Izraelit
https://www.medscape.com/viewarticle/928605…
Të gjithë banorët e Zvicrës kanë të drejt të udhëtojnë për pushimet verore në 2020
Venografi
Gjermania me nevojë urgjente për fuqi punëtore të kualifikuar
Gjatë vizitës që bëra në komunat e veriut të Kosovës, pashë një situatë të dhimbshme të qindra famil...
Në Suharekë, aparat elektronik hyrje- daljet punëtorëve shëndetësorë
Katër raste me virusin AH1N1 në Kosovë
Dallimi i pagës së infermiereve në Kosovë dhe në shtetet tjera
Çfarë e shkakton dridhjen e syve?
Nëna e dy fëmijëve bëhet personi i parë në SHBA që merr vaksinën kundër koronavirusit
Reputacioni dhe karakteri
8 ekzaminime mjekësore që çdo grua duhet t’i bëjë pas moshës 40 vjeç
Dr.Shkëlzen Komoni: hera e parë që portalet nuk folin keq për stafin shëndetësor
Scrub “bio” për pastrimin e thellë të fytyrës
How long does it stay in your system?
Kosova në prag të grevave të përgjithshme, koordinohen arsimi, shëndetësia dhe policia
QKUK në grevë, qytetarët të mllefosur
Deri 400 mjekë shqiptarë në Zvicër
Arkëtimi dhe pagesa e kundërligjshme
Në Spitalin Rajonal të Mitrovicës kryhet operacion i rrallë në sy
Njoftim lidhur me faljen e Fitër Bajramit në Zvicër
Vetëgjyqësia
Kishte paralajmëruar të bëhej kujdes, mjeku nga Kina infektohet edhe vetë me koronavirus
Mbi 17 mijë kosovarë morën viza pune për Gjermani

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Çka është Paga minimale?

Wed Mar 11 , 2020
Paga minimale është pagesa minimale e propozuar  nga Këshilli Ekonomiko Social  ndërsa e vendosur nga Qeveria, sipas kritereve të përcaktuara me këtë  në pajtim me ligjin e punës; Related posts:Edhe tre mjekë të tjerë fitojnë betejën me Covid-196 Ways to Burn More Calories Doing Bodyweight ExercisesVdekja e 3 vjeçarit në […]