© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Spondiliti

Çka është Spondiliti ankilozant ?

Shkruan: Dr.Besim Bytyçi – Reumatolog

Spondiliti ankilozant është një sëmundje reumatizmale, në të cilën për shkaqe gjenetike, nyjet e shtyllës kurrizore ‘bashkohen’, duke shkaktuar humbje të lëvizshmërisë, dhimbje dhe inflamacion.

Me kalimin e kohës, shpina bëhet e ngurtë pasi ka humbur shumë nga fleksibiliteti i saj për shkak të këtij “bashkimi” të rruazave.

Vizitat e rregullta tek mjeku luajnë një rol të rëndësishëm për të parandaluar rreziqet. Në Tremed Clinic ju mirëpresin mjekët tanë specialistë të kësaj fushe!

Tremed Clinic, vendi ku ju jeni preokupimi ynë!
🔸 Rr. Muharrem Fejza, Royal II, Nr. 10 (Rrethi tek Eulex-i), Prishtinë
☎️ +383 48 868 333 (Viber/WhatsApp)
📨 tremedclinic@gmail.com
Tremed Clinic

 

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.