Fri. May 27th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Pyetje dhe Përgjigje

Çka shkakton mungesa e vitaminës D te fëmijët dhe çka te të rriturit ?

Tek fëmijët mungesa e vitaminës D mund të çojë në rahitis. Në të rriturit, kjo mund të çojë në osteomalaci, e cila shkakton dhimbje kockore dhe butësi te eshtrave.

Lexo më shumë: Vitamina D

You cannot copy content of this page