Deputetit i duket çudi e madhe 16 orë me qëndru në seancë

Deputetit Fisnik Ismajli i duket çudi e madhe qëndrimi 16 orësh në seancë një herë në 8 muaj.

Ai nuk besoj që e dinë që Infermierët dhe Mjekët 5 herë në muaj qëndrojnë nga 24 orë në Spital duke u kujdesur për shëndetin e qytetarëve.
Disa lëmive mjekësore, gjatë një 24 orëshi mund të jenë në sallë të operacionit 20 orë  duke shpëtuar jetën e shumë pacientëve.

Related posts:

Krijoni kopshtin tuaj të perimeve. Gati? |Revista Monitor
Rama sqaron shpërblimin për mjekët që luftojnë COVID-19, ja kush përfiton
Mjekët e shpallin të vdekur, gruaja në Indi “ringjallet” gjatë ceremonisë mortore
Ikja e mjekëve nga Kosova dhe mosha mesatare e mjekëve të mbetur në Kosovë
Paga vjetore e Kirurgut në Kosovë për katërfish më e vogël se e....
Diola Dosti – Baftiu kandidate për Global Women Awards
Katër përfitimet kryesore të suplementeve të kolagjenit
Rëndësia dhe nevoja për njohjen e dhënjes së ndihmës së parë
OECD: Mosha për pensionim në Zvicër duhet të rritet “urgjentisht” në 67 vjet
Të jesh a të mos jesh mjek
Nackt und unwohl beim Arzt – nicht in den USA
Çka janë Organizatat e të punësuarve?
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e fituar ndaj COVID-19
Ja çka janë ata që shkruajnë me dorë të majtë!
Përballja me stresin gjatë COVID-19
150 shtetas kosovarë u riatdhesuan nga Cyrihu në Prishtinë
Manipulimi me prova
Fatmir Limaj
A është celulari i dëmshëm për shëndetin?
Vezikovaginal
Vuani nga shtypja e lartë e gjakut? Këto janë ushqimet që nevojitet të konsumoni në mëngjes – Gazeta...
Pacientja e falenderon publikisht Kirurgun Dr.Enver Fekaj
Shkencëtarët turq prodhojnë ilaç për Parkinsonin dhe Alzheimerin
Kirurgu Shqiptar i shpëton jetën gjermanit të moshuar
Ndihmoni fëmijët dhe të rinjtë të ndjejnë kënaqësi nga përfshirja në një stil jetese më të shëndetsh...
Fakultetet e sotme po kryhen me teste
Ligji për Paga, Sindikata e Shëndetësisë përfundimisht në grevë
NJËZET RASTE ME COVID-19! Sot më 06.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ...
Dënoj rëndë sulmin të ulët të bërë ndaj gazetarëve Nebih Maxhuni e Diamant Bajra, si dhe kameramanit...
Pa alpinistë, më e thjeshtë! |Revista Monitor
Sa u rrezikohet shëndeti mjekëve gjatë punës?
Vdes nga tumori i trurit, i shpëton jetën 5 personave të tjerë
Shenjat paralajmëruese që tregojnë se mëlçia juaj është e tejmbushur me toksina dhe parazitë
Bashkëpunimi me Gjermaninë dhe Francën sikurse edhe me vendet e tjera të Bashkimit Evropian është me...
Asgjësimi apo fshehja e materialit arkivor
Zgjerohet harta Drenasi shënon rastin e parë me COVID19
Vicioz
Këtu janë vajzat më të bukura në botë, kurse numri i lindjeve po bie
Venografi
Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
Koronavirus, gati vaksina nga Izraeli
Çka është Paga?
Hierarkia në mes të Ligjit, Kontratës Kolektive, Aktit të Brendshëm të Punëdhënësit dhe Kontratës ...
Mjekët izraelitë zbulojnë molekulën që mund t'a shpëtonte Stephen Hawking
Ventrikujt e Trurit
Neurokirurgu Dr.Haxhi Avdyli: Boll ma, bëjeni më atë marrëveshje të koalicionit
Uran Ismaili: Shpresoj që Gjykata Kushtetuese do të marrë vendim shpejt dhe në favor të mjekëve
Akuza të forta për mjekët që bëjnë miliona me 'operacionet e virgjërisë'
Thirrja e mjekut nga Drenasi: Rrini në shtëpi, së bashku e tejkalojmë këtë krizë
Mjekja e QKUK’së shpëton një 27 vjeçar nga Mitrovica, kishte qenë i plagosur
Detaje për gjashtë të infektuarit me COVID-19 nga Gjilani
Ventrofiksim i Mitrës
Dr.Leard Berdica: Këshilla për familjarët e pacientëve dhe për Kirurgët
Kulusevski mbërrin në “J Medical”, mjeku i Kombëtares shqiptare thotë fjalën e fundit
Çka është Agjërimi? - Vlera dhe Historia e Agjërimit
Udhëzues thelbësor për të kuptuar statistikat në lidhje me COVID-19
Vitamina C ose acidi askorbik
Avdyli kritikon PDK-në për mospunë në Shëndetësi
“Nënë Tereza” e Grac-it, ndër shoqatat e para shqiptare në Steiermark
Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim
Kosova ndër vendet që e mban nën kontroll mospërhapjen e fruthit
Dr.Halil Krasniqi: A jemi të rrezikuar nga virusi Kinez?
Gripi i derrave: Shkaktari, simptomat, parandalimi dhe komplikimet
Sulmuesi i Mjekut në Lezhë vetëdorëzohet në Polici dhe pranon fajin
Rritet numri i personave të prekur me kancer
Njoftim prej Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani
Kadri Veseli updated their cover photo.
Vilozit
Çfarë ndryshimesh në gji duhet të tërheqin vemendjen?
Dyfytyrësia e disa Portaleve dhe Gazetave ndaj Mjekëve dhe Infermierëve
Rexhajt kanë dhembje të dyfishtë: s' u lejohet dërgimi i kufomës në Kosovë  
Dr.Jeton Karpuzi : Masat agresive të cilat duhët të merren në mbrojtje ndaj SARS-Cov-2
Më 21 mars 2005 kombi, familja dhe të afërmit, ne bashkëluftëtarët, humbëm veprimtarin e përkushtuar...
Dr.Liridon Selmani: Stop Duhanit në hapësira të përbashkëta!
Alarmante: Numër i madh i tradhtive bashkëshortore te Shqiptarët
Cilët janë Anëtarët e familjes së ngushtë?
Mundësimi i kundërligjshëm i ushtrimit të profesionit, veprimtarisë ose detyrës
Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar
Një rast i dyshuar për coronavirus në QKUK - Lajmi i fundit
Ja sa dënohet keqpërdorimi seksual i personave nën moshën gjashtëmbëdhjetë (16) vjet
Ministria e Shëndetësisë bën thirrje për hetim të shkeljeve të mundshme në tenderët e hapur nga kjo ...
Sulmohet mjeku dhe polici në Gjakovë
Infektologët paralajmërojnë që coronavirusi shkakton dëmtime neurologjike, ndërkaq te disa edhe sulm...
https://avmajournals.avma.org/…/abs/10.…/javma.2001.219.1573
Gjashtë shkaqet më të shpeshta të ankthit dhe depresionit
Mbi 17 mijë kosovarë morën viza pune për Gjermani
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
Shkrimtari shqiptar Julian Zhara fiton çmimin “Lermontov” në Itali
Nefrologjia
Futja në karantinë e komunave veriore të vendit me vendim të qeverisë serbe është cenim dhe shkelje ...
Kur një person konsiderohet i shëruar nga Covid-19? Pse gjurmimi i rasteve të shëruara është i rëndë...
Doktor Enver Hoxha ekspozon fakte të krimit serb në Kosovë
Çfarë kuptojmë me aktivitet fizik të moderuar dhe vigoroz?
Firmat britanike përgatiten të prodhojnë vaksinën kundër koronavirusit
Gazeta Infermierët: Mungon shujta
Cilat janë shkaqet e migrenës?
Çka është fruthi? - Sëmundjet ngjitëse
Dr.Bashkim Gllareva: Për të gjithë ata që na shajtën, na ofenduan!
Përvetësimi në detyrë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ventrikular

Sun Feb 3 , 2019
VENTRIKULAR Që u përket ventrikujve. Related posts:Çka është Paga?Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme?Kostoja e sëmundjeve kronike të veshkaveTREGU FARMACEUTIK NË KAOSPsikologjia e sjelljes në shoqërinë tonëKeqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publikThis Easy Cardio Swap Will Help You Train for A Half MarathonKirurgët meritojnë përkrahje […]